Zinātnieku nakts

Kā katru gadu septembra pēdējā piektdienā, kas šoreiz bija 29. septembrī, Eiropā notika Zinātnieku nakts. Tajā piedalījās vairāk nekā 20 institūcijas no Latvijas, tai skaitā arī EDI.

Šajā gadā EDI organizēja vairāk nekā desmit aktivitāšu punktus ar vēl vairāk interaktīvām un izzinošām demonstrācijām.

Apmeklētāji varēja iepazīties ar mākslīgā intelekta darbību, vizināties pašbraucošajā mašīnā, kļūt par datu raidītāju un ieskandināt mūziku, izmēģināt, kā būtu, ja pasaule būtu apgriezusies otrādi, izpētīt augu šūnas, piedalīties kartes punktu atpazīšanā, saprast, kādi mēs izskatāmies kamerās, un vērot, kā strādā industriālie roboti.

Bez EDI projektu izveidotajiem rezultātiem ikviens varēja noskatīties institūta sasniegumu un vēstures video, piedalīties konkursos un spēlēs, bet mazākie apmeklētāji tika aicināti izkrāsot EDI objektus un uzzīmēt institūta direktoru.

Lepojamies, ka šoreiz mūsu iestādē viesojās 500 apmeklētāji, un ceram, ka daudzi no tiem turpmāk kļūs par zinātniekiem un mūsu kolēģiem!

Gatavojoties Zinātnieku naktij, EDI apciemoja arī LTV7 ziņu raidījums, kura sagatavoto sižetu par mūsu piedāvātajām demonstrācijām un aktivitātēm varat noskatīties šeit (no 16. minūtes).

Uz tikšanos nākamajā gadā!