Projekta nosaukums: Eiropas Reģionālās attīstības fonda 1.2.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt privātā sektora investīcijas P&A” 1.2.1.2. pasākums “Atbalsts tehnoloģiju pārneses sistēmas pilnveidošanai” projekts „3D formu jūtīgs audums” („3D AUDUMS”).

Projekta mērķis: ir palielināt Institūtā izstrādātas inovatīvas sensoru sistēmas tehnoloģijas gatavības līmeni. kas kalpos par pamatu produktu ar augstu pievienoto vērtību radīšanai.

Radītās tehnoloģijas/risinājums: „3D Audums” tehnoloģija ietver sevī inovatīvu vadu datu komunikācijas risinājumu, kas ļauj saslēgt vairākus simtus sensoru, nodrošinot vairāku simtu punktu izšķirtspēju virsmas formas atjaunošanai. Izstrādātā tehnoloģija nodrošina virsmas formas atjaunošanu reālā laikā ar atjaunošanas biežumu līdz 100 reizēm sekundē. Datu komunikācijas risinājums ir balstīts uz kombinēta bezvadu un vadu komunikācijas risinājuma, kas nodrošina mazu enerģijas patēriņu (ar tipiska viedtālruņa bateriju nodrošina ~24 h darbību), un nodrošina ērtu datu pārsūtīšanu no mērošās ierīces uz datu analīzēs ierīci, kas atbalsta Bluetooth bezvadu komunikācijas tehnoloģiju (Personālais dators, klēpjdators, planšetdators, viedtālrunis, u.c.). Projekta laikā tiek apskatīts kā uzlabot sistēmas precizitāti, mainīgos temperatūras apstākļos, kā arī kā padarīt šo sistēmu vieglāk ražojamu.

Sasniegtie rezultāti:

Izstrādāta sensoru sistēma, kas ļauj monitorēt būvniecības konstrukciju deformācijas.

Video: