1. jūlijā plkst. 10:00 VEF apkaimē tika atklāts pirmais mobilitātes punkts Latvijā!
Tas atrodas pie Brīvības gatves un G. Zemgala gatves krustojuma un tajā katram ir pieejamas tādas lietas, kā riteņbraucējiem ērtas velonovietnes, veloremonta stacija, koplietošanas  elektrisko skrejriteņu un velosipēdu īres punkts, kā arī solārais soliņš, kas nodrošina bezmaksas Wi-Fi un viedierīču uzlādes iespējas.

Šajā mobilitātes punktā šobrīd ir uzstādīti pirmie divi sensori, kuru dati drīzumā būs pieejami jebkuram interesentam. Sensorus ir uzstādījuši  Latvijas Mobilais Telefons un Elektronikas un datorzinātņu institūts.
Abi sensori apkopos datus par tādiem rādītājiem kā: gaisa temperatūras mērījumi, gaisa mitruma līmenis, CO2 gaisa kvalitātes monitorings, skaņas sensors trokšņu monitoringam, lietus sensors tā daudzuma monitoringam, barometrs atmosfēras spiediena monitoringam, magnometrs magnētiskā lauka noteikšanai, fotosintētiski aktīvo un kopējo solāro radiāciju, u.c. rādījumi. Tāpat mobilitātes punktā LMT nodrošina WiFi pieslēgumu, kā arī 4G, LTE-M un NB-IoT sakaru pieejamību.

Otrajā etapā rudenī ir paredzēti vēl vairāki, ar pilsētvides mērījumiem saistīti, monitoringi.
Tāpat mobilitātes punktā LMT nodrošina WiFi pieslēgumu, kā arī 4G, LTE-M un NB-IoT sakaru pieejamību.

EDI direktora vietnieks attīstības jautājumos Kaspars Ozols norāda, ka pētniecības procesā ir būtiska ne tikai piekļuve pilsētas datiem, bet arī iespēja reālā pilsētvidē testēt jaunus risinājumus: “Tas ļauj uzlabot sistēmu veiktspēju, padara risinājumus noturīgākus pret apkārtējās vides ietekmēm, kā arī pierāda to darbotiesspēju potenciālajiem klientiem. Esam priecīgi par VEF ekosistēmas aktivitāti un attīstību, jo tā ir būtiska gan uzņēmējiem, gan zinātniekiem prototipu testēšanai un konceptu pierādījumiem.”
Papildu VEF mobilitātes punkta sensora datu izmantošanai, EDI piedāvā piekļuvi atvērtam 100 mezglu bezvadu sensoru tīklam, kas izskaisītā veidā izvietots pa institūta ēkas septiņiem stāviem.