Elektronikas un Datorzinātņu Institūts aicina visus interesentus piedalīties demonstrācijā, kas notiks AUTODRIVE projekta ietvaros šī gada 19. martā.
Projekta AUTODRIVE ietvaros EDI izstrādā arhitektūru un iekārtu prototipus kļūmju darbojošai (fail-operational) V2X tehnoloģijai, kas nodrošina drošu saziņas iespēju gan starp vairākiem transportlīdzekļiem uz ceļa, gan arī starp transpotrtlīdzekli un ceļa infrastruktūras iekārtām. Satiksmes dalībniekiem, kuriem ir pieejama droša informācija par savu apkārtni, kļūst pieejama jauna funkcionalitāte un iespēja veidot koordinētu un “viedāku” sadarbību ar citiem satiksmes dalībniekiem uz ceļa.

Izveidotās iekārtas pasākumā viesiem tiks nodemonstrētas darbībā. Demonstrācijas laikā tiks izpildīti dažādi sistēmtesta scenāriji, – gan EDI teritorijā realizētajā inteliģento transporta sistēmu testgultnē (ITS Testbed), gan arī uz EDI apkārtnes ceļiem. Demonstrācijas scenārijos būs iesaistītas vairākas V2X iekārtas, no kurām daļa būs stacionāras un apkalpos ceļa infrastruktūru (piemēram, viedo luksoforu centrāli un viedās ceļa zīmes), bet pārējās tiks uzstādītas uz auto un kopā ar EDI bezpilota auto izstrādes platformu nodrošinās ceļa situācijas datu saņemšanu un attēlošanu šoferim.
Visi interesenti tiek aicināti piereģistrēties šeit: ej.uz/AutoDriveRiga
Vairāk par projektu šeit: https://autodrive-project.eu/