2016.gads15-17.novembris

EDI, kopā ar partneriem no Latvijas un Spānijas, veica “Dependable embedded wireless infrastructure (DEWI)” projektā izstrādāto bezvadu sensoru tīklu uzstādīšanu un testēšanu uz vilciena Gulbenē, Latvijā. Lūk, neliels ieskats no pasākuma: https://www.youtube.com/watch?v=HH8CzlYmfXk
Vairāk par projektu: http://www.dewiproject.eu/


7. decembrīs

Elektronikas un datorzinātņu institūta (EDI) (Dzērbenes iela 14, Rīgā) plkst. 14:00konferenču zālē notiks seminārs, kurā iepazīstinās ar valsts pētījumu programmas „Kiberfizikālās sistēmas, ontoloģijas un biofotonika drošai&viedai pilsētai un sabiedrībai” (SOPHIS) trešā posma norises gaitu un apspriedīs rezultātus. Ar valsts pētījumu programmas SOPHIS izaicinājumiem un jau paveiktā kopsavilkumu iepazīstinās SOPHIS vadītājs Dr.sc.comp. Modris Greitāns. Semināra programma. Lūgums pasākuma apmeklētājiem reģistrēties interneta vietnē http://sophis.edi.lv/register/ vai pa tālruni: +371 67554500; e-pasts: info@edi.lv.


30.11.2016. plkst. 10:00 Elektronikas un datorzinātņu institūtā (Dzērbenes ielā 14, Rīgā), “A” auditorijā notiks Valsts pētījumu programmas “Kiberfizikālās sistēmas, ontoloģijas un biofotonika drošai&viedai pilsētai un sabiedrībai” (VPP SOPHIS) projekta “Tehnoloģijas drošai un uzticamai gudrajai pilsētai” seminārs par projekta 3.posmā veiktajiem darbiem un iegūtajiem rezultātiem. Semināra programma.


23.11.2016. plkst. 15:00 Elektronikas un datorzinātņu institūtā (Dzērbenes ielā 14, Rīgā) , “A” auditorijā notiks Valsts pētījumu programmas “Kiberfizikālās sistēmas, ontoloģijas un biofotonika drošai&viedai pilsētai un sabiedrībai” (VPP SOPHIS) projekta “Kiberfizikālo sistēmu tehnoloģiju attīstība un to pielietojumi medicīnā un viedā transporta jomā” seminārs par projekta 3.posmā veiktajiem darbiem un iegūtajiem rezultātiem. Semināra programma.


27. novembris

EDI komanda aizvadījusi jau otro veiksmīgo Junction (https://hackjunction.com/) “hakatonu” – pasākumu, kurā vairāk nekā 1000 tehnoloģiju prātu no visas pasaules ierodas Helsinkos, Somijā un sacenšas jaunu tehnoloģiju ideju izveidē vienas nedēļas nogales ietvaros.

EDI komandas projekts “zzzyield”, kas paredzēts veselīgu miega paradumu veidošanai izcīnīja galveno balvu “Miega” kategorijā no uzņēmuma “Ōura ring”, kā arī atzinību “Digitālo transformāciju” kategorijā no uzņēmuma Microsoft.


25.novembris

Sveicam mūsu kolēģi

Dr.sc.ing. ATI HERMANI

ar doktora grāda iegūšanu!

2016. gada 25. novembrī RTU notiksa “RTU – P14” Promociju padomes atklātā sēde, kurā promocijas darbu inženierzinātņu doktora zinātniskā grāda iegūšanai elektrotehnikas nozarē aizstāvēja ATIS HERMANIS par tēmu “Formas noteikšana, izmantojot iestrādātus sensorus mobilām kiberfizikālajām sistēmām”. Ar promocijas darbu var iepazīties RTU mājaslapā: http://www.rtu.lv un RTU Zinātniskajā bibliotēkā, Ķīpsalas ielā 10. Kopsavilkums pieejams šeit


15. novembra laikrakstā “Diena” sadaļā “Vides Diena’ publicēts raksts “Baltijas jūras resursi nav pilnībā izmantoti”, kurā aprakstītas Institūtā radītas viedo sensoru ierīces viļņu un straumju procesu mērījumiem jūrā. Drīzumā raksts varētu parādīties http://www.diena.lv/atslegvards/vides-diena


15-17.novembris

Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas asistents Rihards Novickis piedalās “Integrated Components for Complexity Control in Affordable Electrified Cars (3Ccar)” projekta seminārā Eindhovenā, Nīderlandē. Pasākuma ietvaros tiek izvērtēta pētījumu rezultātu iekļaušana kopējā projekta stratēģijā, rezultātu demonstrēšana klientiem un tiek apspriesta pusvadītāju komponentu attīstīšana ar mērķi samazināt kopējo sarežģītību. Vairāk par projektu www.3Ccar.eu


15-17.novembris

Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas vadošais pētnieks Modris Greitāns, pētnieks Kaspars Ozols un programmētāji Niklāvs Barkovskis un Arnis Salmiņš kopā ar partneriem no INDRA, Adevice, Tekniker, ITI un LUMII veic “Dependable embedded wireless infrastructure (DEWI)” projektā izstrādāto bezvadu sensoru tīklu uzstādīšanu un testēšanu uz vilciena Gulbenē, Latvijā. Vairāk par projektu http://www.dewiproject.eu/


27.oktobris

27. oktobra laikrakstā Dienas Bizness publicēts raksts “Zina un parāda, kur atrodas satelīts” par Institūtā radītajiem un tās pin-off uzņēmuma SIA “Eventech” ražotajiem specifiskajiem notikumu taimeriem. Pilnu rakstu lasiet šeit


IT kompetences centra jaunā projekta “Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju kompetences centrs” pētījums

“Dziļo neironu tīklu metode auto transporta numura zīmju lokalizācijas un klasifikācijas precizitātes uzlabošanai” (DziNTA)

2016. gada 27. septembrī SIA „IT kompetences centrs” ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru noslēdzis līgumu par projekta „Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju kompetences centrs” (līguma Nr. 1.2.1.1/16/A/007) īstenošanu, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF). Vairāk par projektu IT KC

Projekta “Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju kompetences centrs” mērķis: paaugstināt informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nozares komersantu konkurētspēju, sadarbībā ar 5 nozares zinātniskajām institūcijām līdz 2018.gada 31.decembrim īstenojot vismaz 19 pētījumus Biznesa procesu analīzes tehnoloģiju un Dabīgās valodas tehnoloģiju jomās, lai to rezultātā vismaz 16 komersanti attīstu un ieviestu ražošanā jaunus produktus un tehnoloģijas.

EDI projektā piedalās kā sadarbības partneris, īstenojot pētījumu “Dziļo neironu tīklu metode auto transporta numura zīmju lokalizācijas un klasifikācijas precizitātes uzlabošanai”


26-27.oktobris

Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas pētnieks Kaspars Ozols piedalās projekta PreMEC tikšanās pasākumā Berlīnē, Vācijā. Pasākuma laikā, tiekoties ar PreMEC konsorcija partneriem, tiek diskutētas aktuālākās zinātnes problēmas, izvērtēta H2020 FoF-09 projekta uzsaukumu konkursa informācija, kā arī apspriests un rakstīts projekta pieteikums minētajam uzsaukumam.


20. – 21. oktobris

Elektronikas un datorzinātņu institūts piedalās Biznesa tehnoloģiju un inovāciju izstādē RIGA COMM 2016, kas norisinās Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Izstādē piedalās IT un telekomunikāciju uzņēmumi, biznesa organizācijas, valsts iestādes, elektronikas ražotāji un tehnoloģiju izgudrotāji. Pasākuma programma šeit.


17.oktobris

Norisinās Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instrumenta pētījumu un stipendiju programmas vidusposma rezultātu izvērtēšanas konference. Augstākās izglītības iestāžu un pētniecības institūtu pārstāvji no Latvijas un Norvēģijas tajā iepazīstinās ar paveikto. Viens no pārstāvētajiem projektiem – Nr. NFI/R/2014/070 “Veselības un sociālie indikatori bērnu ar invaliditāti dalībai fiziskās aktivitātēs” HIPPAC, kura īstenošanā iesaistīts arī EDI. Vairāk info VIAA


7. – 8. oktobris

Vladimirs Aristovs, Rūdolfs Cīrulis, Valdemārs Plociņš piedalās Izgudrojumu un inovāciju izstādē MINOX 2016 Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina centrā, Ķīpsalas ielā 6 ar izgudrojumu “Ierīce attālinātai dzīvības pazīmju (elpošanas, sirdsdarbības) noteikšanai”. Izgudrojumu un inovāciju izstāde MINOX notiek jau sesto reizi, tās laikā būs iespēja iepazīties ar jaunākajiem izgudrojumiem un inovatīviem risinājumiem, klātienē tikties ar to autoriem un piedalīties dažādās aktivitātēs. Savus inovatīvos projektus demonstrēs individuālie izgudrotāji, vadošie pētniecības institūti un augstskolas, inovatīvie uzņēmumi, un, protams, arī jaunieši un skolēni.

Izstādes programma

Vairāk info http://www.connectlatvia.lv/izstade-minox-2016/


03.-05. oktobris

Laika mērīšanas laboratorijas pētnieki Kaspars Sudars un Juris Siņica- Siņavskis piedalās BEC2016 konferencē. Kaspars Sudars prezentē rakstu “Discrete Fourier Transform of the signals recovered by using high-performance Event Timers”, Juris Siņica – Siņavskis prezentē rakstu “Selection of Informative Bands for Classification of Hyperspectral Images Based on Entropy”.


Zinātnieku nakts 30. septembrī

Nu jau otro gadu Eiropas Zinātnieku naktī piedalās Elektronikas un Datorzinātņu institūts (EDI) – neatkarīgs valsts zinātniskais institūts ar 56 gadu pieredzi zinātnē.
Pasākuma laikā visiem apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar institūta sasniegumiem, vēsturi, darbību, kā arī topošajiem projektiem, un jaunumiem kopš pagājušā gada – tajā skaitā Viedo automobiļu un dzelzceļu jomās.
Ja Tevi interesē viedie audumi un apģērbi, biometrija, iegultās sistēmas, attēlu apstrāde, viedās transporta sistēmas un citas tehnoloģijas – nāc ciemos un varēsi tās redzēt un izmēģināt.

http://info.edi.lv/zn2016


26. – 29. septembris

Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas vadošais pētnieks Modris Greitāns un pētnieks Kaspars Ozolspiedalās “Dependable embedded wireless infrastructure (DEWI)” projekta tikšanās pasākumā Gdaņskā, Polijā. Pasākuma laikā tiek apspriesta projekta izpilde, risināti tehniski jautājumi, kā arī plānotas turpmākās aktivitātes.


2-3.septembris

Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas pētnieks Kaspars Ozols un informātikas/elektronikas tehniķis Niklāvs Barkovskis veic “Dependable embedded wireless infrastructure (DEWI)” projektā izstrādātā bezvadu sensoru tīkla testēšanu uz vilciena Gulbenē, Latvijā. Turpat, Bānīša svētku ietvaros, tiek popularizēts DEWI projekts un tajā sasniegtie rezultāti. Vairāk par projektu http://www.dewiproject.eu/

Elektronikas un datorzinātņu institūts izsludina konkursu pēcdoktorantiem pieteikumu priekšatlasei Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.2. pasākuma “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” pētniecības pieteikumu atlases kārtas iesniegšanai Valsts izglītības attīstības aģentūrā (turpmāk tekstā – VIAA). Konkursa norises laiks no 05.09.2016. līdz 14.10.2016.

Vairāk informācijas šeit


5. – 9. septembris

Pētnieks Juris Siņica-Siņavskis un zinātniskais asistents Martiņš Puķītis apmeklē Eiropas Kosmosa Aģentūras (EKA) apmācību kursu: Radara un optisko satelītu datu apstrāde un pielietojumi. Tā mērķis ir aktualizēt Eiropas Zemes izpētes programmas “Copernicus” tehnoloģiju pielietojumu zinātnē un dažādās tautsaimniecības nozarēs.


SIRSNĪGI SVEICAM apaļā JUBILEJĀ institūta direktori

Ievu Tenteri


29.augusts – 2.septembris

Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas pētnieks Rolands Šāvelis no 29. augusta līdz 2. septembrim piedalās EURASIP (European Association for Signal Processing) rīkotajā konferencē “European Signal Processing Conference” (EUSIPCO 2016) Budapeštā, Ungārijā. Konferences plakātu sesijā tiks prezentēts raksts “Amplitude Adaptive ASDM without Envelope Encoding”.31.augustā Notiks seminārs uzņēmējiem un zinātniekiem par finansējuma piesaistes iespējām


Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas Tehnoloģisko centru un Elektronikas un datorzinātņu institūtu organizē semināru “Atbalsts starptautiskai sadarbībai un finansējuma piesaistes iespējas – Horizon 2020, COST, EUREKA un EUROSTARS-2”. Pasākumā sniegs informāciju par Horizon 2020 un citu programmu sadarbības un finansējuma piesaistes iespējām.

Aicinām piedalīties Latvijas zinātniekus, zinātnisko institūciju pārstāvjus, uzņēmējus, nozaru speciālistus un citus interesentus, kas vēlas paplašināt un aktivizēt savus starptautiskās sadarbības kontaktus pētniecībā un rast jaunus sadarbības partnerus savā darbības jomā. Darba valoda – latviešu, dalība bez maksas. Norises vieta: Elektronikas un datorzinātņu institūts (Rīga, Dzērbenes iela 14, zāle) Laiks: 31.08.2016. plkst.10.00-13.00. Pasākuma programma. Vairāk par semināru šeit. Pieteikšanās semināram tiešsaistē šeit


No 25. līdz 29. jūlijam pētnieks Vadims Vedins piedalījās JUNO projekta sadarbības organizācijas pasākumā Pekinā, Augstas enerģijas fizikas institūtā un prezentēja EDI sadarbības piedāvājumu. Institūts piedāvā risināt JUNO mēraparatūras sinhronizācijas jautājumus, balstoties uz savu augstas precizitātes laika intervālu mērīšanas tehnoloģiju;

– Balstoties uz šo piedāvājumu, JUNO Institucionālā valde ir pieņēmusi EDI projekta novērotāja statusā (skat. informāciju lapā http://english.ihep.cas.cn/rs/fs/juno0815/PPjuno/201608/t20160817_166547.html ;

– JUNO (Jiangmen Underground Neutrino Observatory, skat. http://english.ihep.cas.cn/rs/fs/juno0815/) ir Ķīnas iniciēts starptautisks projekts neitrīno pētīšanas observatorijas izveidei. Tajā piedalās 66 vadošās elementārdaļiņu fizikas pētniecības organizācijas no visas pasaules.


14-15.jūlijs

Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas pētnieks Kaspars Ozols piedalās projekta AutoDrive tikšanās pasākumā Minhenē, Vācijā. Pasākuma laikā, tiekoties ar AutoDrive konsorcija partneriem, tiek diskutētas aktuālākās zinātnes problēmas, izvērtēts ECSEL 2016 projekta uzsaukumu konkursa informācija, kā arī apspriests un rakstīts projekta pieteikums minētajam uzsaukumam.


12.-13.jūlijs

Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas pētnieks Kaspars Ozols piedalās “Integrated Components for Complexity Control in Affordable Electrified Cars (3Ccar)” projekta tikšanās un izvērtēšanas pasākumā Minhenē, Vācijā. Pasākuma laikā tiek Eiropas Komisijas pārstāvjiem tiek prezentēts projekta pirmajā gadā paveiktas, kā arī plānotas turpmākās aktivitātes. Vairāk par projektu www.3Ccar.eu


20.jūlijs

Sveicam kolēģus asistentu Armandu Ancānu un elektronikas inženieri Rihardu Novicki ar maģistra grāda iegūšanu!

Un sveicam kolēģus Ģirtu Kaģi, Eduardu Lobanovu, Raiti Bērziņu, Ēriku Feldentālu, Daini Žagaru un praktikantu Romānu Maliku ar bakalaura grāda iegūšanu!


06.jūnijs

Arī vietnē www.lsm.lv/ru publicēts raksts par noritējušo “Grand Cooperative Driving Challenge 2016 (GCDC)”, kurā piedalijās arī EDI un LU DF apvienotā komanda. Lasiet pilnu rakstu par sacensībām un aprīkotajiem viedajiem auto www.lsm.lv/ru.


01.jūnijs

Laikraksta “Latvijas Avīze” interneta vietnē la.lv publicēts raksts “Latvijā tapuši trīs izgudrojumi ar eksporta potenciālu” par Latvijā tapušiem izgudrojumiem, tostarp EDI Biometrisko plaukstas sistēmu. Raksta pilnā versija šeit


31.maijs

EDI asistents Emil Syundyukov un asistents Ričards Cacurs piedalās pasākumā “Upgraded Life Festival 2016” Helsinkos. Pasākuma programma aptver dažādas ar veselības aprūpi un labklājību saistītas tēmas, tostarp jaunākos sasniegumus un tehnoloģijas medicīnas jomā, nākotnes perspektīvas, viedās ierīces medicīnā, biohackigu, uzturzinātni, un citas. Pasākumā paredzētas dažādas uzstāšanās, demonstrācijas, darbnīcas un diskusijas, kopumā pulcējot vairāk kā 1000 apmeklētāju. Vairāk http://www.upgradedlifefestival.com/


01.jūnijs

Valsts zinātniskais institūts, atvasināta publiska persona „Elektronikas un datorzinātņu institūts” Eiropas Reģionālās Attīstības fonda (ERAF) projektu ietvaros ir radījis izgudrojumus, kurus piedāvā Latvijas uzņēmējiem izmantot savu produktu un pakalpojumu attīstībai un konkurētspējas paaugstināšanai.

Līdz ar to Institūts saskaņā ar 2013.gada 3.janvāra Ministru kabineta noteikumu Nr.14 „Noteikumi par darbības programmas „Uzņēmējdarbība un inovācijas” papildinājuma 2.1.1.1.aktivitātes „Atbalsts zinātnei un pētniecībai” otro un trešo projektu iesniegumu atlases kārtu” 15.¹ 3.4.apakšpunktu, 2016.gada 20.jūnijā organizē radītā intelektuālā īpašuma – zinātības izmantošanas tiesību atklātu publisku izsoli, izsolot sekojošus intelektuālā īpašuma objektus:

  • ERAF līdzfinansētā projekta „Plaukstas datu nolasīšanas un apstrādes sistēma” (Vienošanās Nr.2013/0035/2DP/2.1.1.1.0/13/APIA/VIAA/015) ietvaros radīto intelektuālo īpašumu – zinātību “ Plaukstas datu nolasīšanas un apstrādes sistēma” – Nolikums

  • ERAF līdzfinansētā projekta „Universālais notikuma laika reģistrators SLR, LiDAR un 3-D scan pielietojumiem” (Vienošanās Nr.2013/0036/2DP/2.1.1.1.0/13/APIA/VIAA/032) ietvaros radīto intelektuālo īpašumu – zinātību “Notikumu Laika reģistratora tehnoloģija” – Nolikums

Papildus informāciju par tehnoloģijām līdz 2016.gada 15.jūnijam var iegūt Institūtā, Dzērbenes ielā 14, Rīgā, LV-1006, darbdienās no plkst.8.30 līdz plkst.17.00, tālr.67558258 vai 67558155, e-pasta adrese: info@edi.l


26.maijs

Vadošajam pētniekam Dr.habil.math. Aivaram Lorencam piešķirta Eižena Āriņa balva datorikā.

A.Lorencs ieguva balvu kategorijā par nozīmīgu teorētisku ieguldījumu Latvijas datorzinātnes attīstībā. Lorencs devis lielu ieguldījumu datorzinātnes teorijas attīstībai Latvijā, izstrādājot teorētiskos pamatus tēlu pazīšanas, objektu klasifikācijas, kriptogrāfijas, signālu un attēlu apstrādes risināšanai. Latvijas datorzinātnes pamatlicēja profesora Eižena Āriņa balva datorikā tiek pasniegta Latvijas IT nozares profesionāļiem un zinātniekiem par ieguldījumu Latvijas informātikas attīstībā. Tas ir augstākais individuālo sasniegumu novērtējums Latvijas IT nozarē. Balvu pasniedz uzņēmums Exigen Services Latvia, Latvijas Zinātņu akadēmija un RTU Attīstības fonds. Izcilākie IT teorētiķi un praktiķi saņem īpašu zelta medaļu, diplomu, kā arī stipendiju 2500 eiro apmērā.


23.maijs

EDI zinātniskais direktors Modris Greitāns, informātikas/elektronikas tehniķis Jānis Ārents un elektronikas inženieris Toms Kozlovskis piedalās nākotnes konferencē LMT SMART FUTURE, kur prezentē institūtā radīto bi-modālo plaukstas biometrijas sistēmu. LMT SMART FUTURE Latvijā norisinās pirmo reizi un ir unikāls, visaptverošs forums par nākotne spilsētvidi, resursiem, perspektīvajiem tirgiem un pasaules attīstību. Pasākumā piedalās Latvijas un pasaules līmeņa eksperti un nozaru viedokļu līderi. LMT SMART FUTURE norisinās “Radisson Blu Hotel Latvija” un tā tiešraide skatāma šeit


21.maijs

EDI, LU DF un RTU apvienotās komandas gatavošanās lielajam kooperatīvās braukšanas izaicinājumam “Grand Cooperative Driving Challenge 2016 (GCDC)”


20.maijs

Spīķeru koncertzālē noslēdzies ResearchSlam 2016 fināls, kurā šogad starp septiņiem finālistiem sacentās arī EDI pētnieks – LU doktorants Krišjānis Nesenbergs (Universāla viedā apģērba arhitektūra). ResearchSlam ir konkurss maģistrantiem un doktorantiem, ko organizē RTU Doktorantūras skola ar mērķi iepazīstināt sabiedrību ar pētījumiem un zinātnisko darbu, ko veic Latvijas jaunie zinātnieki viegli uztveramā, interesantā un saistošā veidā. Konkurss tiek īstenots jau 5. gadu pēc kārtas. Dalībniekiem ir iespēja sacensties ne tikai par galvenajām balvām, bet arī par dažādām nominācijām. Šogad paldies sakām K.Nesenbergam un apsveicam ar apbalvojumu nominācijā “Mākslinieciskākais noformējums”!


20.maijs

Elektronikas un datorzinātņu institūts izsludina konkursu uz asistentu, pētnieku un vadošo pētnieku akadēmiskajiem amatiem – Elektronikas, signālu apstrādes un datorzinātnes specialitātēs

http://edi.lv/lv/pazinojumi/sludinajumi/


17.maijs

EDI, LU DF un RTU apvienotā komanda gatavojas piedalīties lielajā kooperatīvās braukšanas izaicinājumā “Grand Cooperative Driving Challenge 2016 (GCDC)” , kurš norisināsies no 28. līdz 29. maijam Nīderlandē – šosejas A270 posmā no Helmondas līdz Eindhovenai. Pasākumā sacentīsies desmit dalībnieku komandas no 6 Eiropas valstīm (Spānijas, Nīderlandes, Francijas, Vācijas, Zviedrijas un Latvijas) ar transportlīdzekļiem, kas aprīkoti ar papildus sensoriem, precīzām pozicionēšanas sistēmām, datoriem un bezvadu komunikācijas iekārtām, lai sacentos savā starpā un demonstrētu jaunākos sasniegumus transportlīdzekļu automatizācijā.


12. maijs

EDI vadošais pētnieks Dr.habil.math. Aivars Lorencs par nozīmīgu teorētisku ieguldījumu Latvijas datorzinātnes attīstībā izvirzīts kā pretendents Eižena Āriņa balvai datorikā 2016. Profesora Eižena Āriņa balvu datorikā pasniedz uzņēmums “Exigen Services Latvia”, Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonds. Profesora Eižena Āriņa balvas pasniegšana notiks jau desmito reizi, godinot Latvijas informācijas tehnoloģiju (IT) nozares spožākos un inovatīvākos prātus. Finālam izvirzīti 7 pretendenti, kuru zinātniskā darbībā vai izstrādātie risinājumi būtiski sekmējuši vairāku nozaru attīstību un konkurētspēju. Balvas laureāti tiks nosaukti svinīgajā apbalvošanas ceremonijā 26. maijā.


4.maijs

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniedz Atzinības krusta V šķiru par pašaizliedzīgo mūža ieguldījumu informātikas zinātnē, izglītības un akadēmiskajā darbā Elektronikas un datorzinātņu institūta vadošajam pētniekam Aivaram Lorencam.


28. aprīlis

Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas pētnieks Kaspars Ozols piedalās tiešsaistes seminārā “What is <<Impact>> – how does the Commission define it and what are H2020 evaluators looking for?”, kuru organizē “Science|Business”.


28.aprīlis

Latvijas Sabiedrisko Mediju raidījumā „Zināmais nezināmajā” (10:07) tematā „Research Slam 2016 – pastāstīt par zinātni tā, lai saprot arī ābečnieks” Elektronikas un datorzinātņu institūta pētnieks Krišjānis Nesenbergs kā konkursa „Research Slam” finālists iepazīstina sabiedrību ar savu interesanto pētījumu sākot no raidījuma divdesmit sestās minūtes. http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/zinamais-nezinamaja/research-slam-2016-pastastit-par-zinatni-ta-lai-saprot-ari-abecn.a67395/


26-27 aprīlis

Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas pētnieks Kaspars Ozols piedalās “Integrated Components for Complexity Control in Affordable Electrified Cars (3Ccar)” projekta tikšanās pasākumā Oudenaardē, Beļģijā. Pasākuma laikā tiek apspriesta projekta izpilde, risināti tehniski jautājumi, kā arī plānotas turpmākās aktivitātes. Vairāk par projektu www.3Ccar.eu


20.aprīlis

Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas pētnieks Kaspars Ozols piedalās seminārā “Viss par COST programmu”, kuru organizē COST (European Cooperation in Science and Technology) asociācija sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru. Semināra mērķis ir popularizēt COST programmu un sniegt informāciju par dalības iespējām COST aktivitātēs. Detalizētāka informācija atrodama šeit: http://www.cost.eu/events/icf-riga


14.aprīlis

EDI zinātniskais direktors vadošai spētnieks Modris Greitāns piedalās KTI ARTEMIS Event 2016 un CSP Week 2016 Vīnē, lai veidotu jaunus starptautiskus sadarbības kontaktus, apspriestu VPP SOPHIS rezultātus un turpmākās idejas pētījumu tēmām un projektiem.


14. aprīlis

Noslēgusies konkursa “ResearchSlam 2016” 3.kārtas atlase, kurā piedalījās arī EDI asistents Armands Ancāns un pētnieks Krišjānis Nesenbergs. Apsveicam Krišjāni Nesenbergu ar iekļūšanu konkursa finālā, kurš norisināsies 19.maijā Spīķeru koncertzālē! Un paldies kolēģiem, kuri ieradās atbalstīt! Vairāk par pasākumu ResearchSlam.lv

Visi pasākum afoto pieejami šeit.


Institūta vadošajam pētniekam, Dr.habil.math. Aivaram Lorencam Ordeņu kapituls 2016.gada 7.aprīlī par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā nolēma piešķirt Valsts apbalvojumu: Atzinības krusta V šķiru. Ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana.

Apsveicam!

Valsts apbalvojumu pasniegšana notiks 2016.gada 4.maijā svinīgā ceremonijā Melngalvju namā.


15.aprīlis

Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas pētnieks Kaspars Ozols uzstājas RTU 57. Studentu zinātniskajā un tehniskajā konferencē, vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas un biomateriālu ķīmijas un tehnoloģijas sekcijā, ar vieslekciju „Smadzeņu signālu ieguve un apstrāde”. Konference notiks RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centrā, Konferenču zālē, Pulka ielā 3. Detalizētāku informāciju skatīt šeit


14.aprīlis

Ceturtdien14 .aprīlī, RTU Arhitektūras un Pilsētplānošanas Fakultāte notiek «ResearchSlam» 3.atlase, kurā uzstāsies arī Elektronikas un datorzinātņu institūta asistents Armands Ancāns (Alternatīvā pele) un pētneiks Krišjānis Nesenbergs (Universāla viedā apģērba arhitektūra). Visi laipni aicināti atbalstīt!

«ResearchSlam» ir konkurss, kas jau 5. gadu izaicina Latvijas augstskolu maģistrantus un doktorantus pastāstīt sabiedrībai par saviem zinātniskajiem pētījumiem vienkārši. Konkursantam tiks dotas 400 sekundes, lai iepazīstinātu klātesošos ar savu pētījumu. 3 atlases kārtās tiks izvēlēti 6 finālisti. Vēl viens finālists tiks izvēlēts, balstoties uz skatītāju balsojumu sociālajos medijos. Visi finālisti sacentīsies par galvenajām balvām – vienreizējām stipendijām, uzstājoties atkārtoti fināla pasākumā. Konkursantiem būs jābūt gataviem atbildēt uz āķīgiem žūrijas un skatītāju jautājumiem. Vairāk http://researchslam.lv/


8.aprīlī

Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas pētnieks Kaspars Ozols piedalās projekta AutoDrive tikšanās pasākumā Minhenē, Vācijā. Pasākuma laikā, tiekoties ar AutoDrive konsorcija partneriem, tiek diskutētas aktuālākās zinātnes problēmas, izvērtēts ECSEL 2016 projekta uzsaukumu konkursa informācija, kā arī apspriests un rakstīts projekta pieteikums minētajam uzsaukumam.


6.aprīlis

2016. gada 1. aprīlī, Imanta Ziedoņa fonda dibinātāju un vizionāru sanāksmē, tika noskaidroti apbalvojuma „Laiks Ziedonim 2016” nominanti zinātnē. Šogad zinātnes nominācijā „Taureņu uzbrukums” uz laureāta titulu pretendē seši Latvijas zinātnieki, kuri sasnieguši izcilību katrs savā pētniecības nozarē, starp tiem arī EDI un LU vadošais pētnieks Leo Seļavo. Laureāts tiks paziņots cildināšanas ceremonijā 3. maijā, Dzintaru koncertzālē – Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā. Vairāk info šeit.


5.aprīlis

Žurnālā “Ilustrētā Zinātne” aprīļa numurā (12. lpp.) publicēts raksts “Zinātnieku sasniegumi mūsu zemē – Jauna biometriska tehnoloģija pazīst cilvēkus pēc plaukstas līnijām un asinsvadiem.” par Institūtā izstrādāto biometrisku tehnoloģiju.


30.marts

30.martā, plkst.14.30 Elektronikas un datorzinātņu institūta konferenču zālē notika seminārs par valsts pētījumu programmas “Kiberfizikālās sistēmas, ontoloģijas biofotonika drošai&viedai pilsētai sabiedrībai” (SOPHIS) otrā posma norises gaitu un rezultātiem. Ar valsts pētījumu programmas SOPHIS izaicinājumiem un jau paveiktā kopsavilkumu iepazīstināja SOPHIS vadītājs Modris Greitāns. Seminārā tika prezentēti pārskati par paveikto projektos “Kiberfizikālās sistēmas, ontoloģijas un biofotonika drošai&viedai pilsētai un sabiedrībai”, “Uz ontoloģijām balstītas tīmekļa videi pielāgotas zināšanu inženierijas tehnoloģijas”, “Biofotonika: attēlošana, diagnostika monitorings”, kā arī “Tehnoloģijas drošai uzticamai gudrajai pilsētai”. Seminārs noslēdzās ar diskusija un demonstrācijām.


23.marts

23.martā notika ikgadējā LETERA biedru sapulce. Kopsapulcē tika sniegts pārskats par asociācijas darbību 2015.gadā, pārrunāti aktuālie jautājumi un apspriesti asociācijas turpmākie darbības virzieni, kā arī ievēlēts LETERA prezidents un valde. EDI kopsapulcē pārstāvēja zinātniskais direktors Modris Greitāns.


21.marts

EDI GCDC komandas auto ir devies uz pirms sacensību pārbaudi Spānijā, lai veiktu sacensībām sagatavotā auto drošības testēšanu. Šogad pasākums The Grand Cooperative Driving Challenge (GCDC 2016) notiks Maija beigās Nīderlandē.

Vairāk info http://gcdc.net/en/event-en


16. martā 13:30 Dzērbenes ielā 14, Rīgā, Elektronikas un datorzinātņu institūta konferenču zālē notiks Valsts pētījumu programmas “Kiberfizikālās sistēmas, ontoloģijas un biofotonika drošai&viedai pilsētai un sabiedrībai” (VPP SOPHIS, Programmas vadītājs Dr.sc.comp. Modris Greitāns) Projekta Nr.1. “Kiberfizikālo sistēmu tehnoloģiju attīstība un to pielietojumi medicīnā un viedā transporta jomā” (KiFiS) seminārs.

Aicināti visi interesenti.


16. martā 10:30 Dzērbenes ielā 14, Rīgā, Elektronikas un datorzinātņu institūta konferenču zālē notiks Valsts pētījumu programmas “Kiberfizikālās sistēmas, ontoloģijas un biofotonika drošai&viedai pilsētai un sabiedrībai” (VPP SOPHIS, Programmas vadītājs Dr.sc.comp. Modris Greitāns) Projekta Nr.4. „Tehnoloģijas drošai un uzticamai gudrajai pilsētai” (GUDPILS, Projekta zinātniskais vadītājs Dr.sc.comp. Ints Mednieks) seminārs.Aicināti visi interesenti.


16. marts

EDI asistents Emil Syundyukov piedalījas konferencē RSU ISC 2016. Konferences ietvaros prezentēja darbu “Wearable Sensor Network and Mobile Application for Knee Joint Dynamics Monitoring During Rehabilitation”, kas ieguva 3. vietu (Session 6: Psychiatry, Psychotherapy/Psychosomatics, Neurology, Rehabilitology), kā arī prezentēja EDI iestrādes demonstrācijas stendā.

Plašākā informācija par RSU ISC konferenci: http://www.rsu.lv/eng/science-and-research/international-student-conference


Noskaidroti ResearchSlam 2016 dalībnieki. Šogad no EDI piedalās divi dalībnieki: Armands Ancāns (RTU), uzstāšanās: Alternatīvā pele Krišjānis Nesenbergs (LU), uzstāšanās: Universāla viedā apģērba arhitektūra


Līdz 18. aprīlim iespēja pieteikties Eižena Āriņa balvai datorikā 2016


8.marts

Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas pētnieks Kaspars Ozols piedalās seminārā “Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (EIT) – izaicinājumi un iespēja”. Semināra programma.


Institūta vārdā izsakām visdziļāko līdzjūtību EDI darbiniekam Romānam Tarānovam saistībā ar dzīvesbiedres zaudējumu.


29.februāris

Zinātniskais direktors, vadošais pētnieks Modris Greitāns 3. un 4. martā piedalāsCOST IC1106 aktivitātes noslēguma pasākumā Limasolā (Kipra), kura ietvaros notiek vadības komitejas apspriede, darba grupu tikšanās, kā arī “4th International Workshop on Biometrics and Forensics (IWBF’2016)” (http://www.easyconferences.eu/iwbf2016/files/IWBF2016_Workshop-Demo-Poster-Program-23-02-2016.pdf)


19. februāris

19. februārī 31. reizi tika atzīmēta Latvijas Programmētāju diena un tradicionāli tika pasniegtas Lēdijas Adas Lavleisas un Čārlza Bebidža balvas. EDI asistents LU Datorikas fakultātes students Emil Syundyukov saņēmis Čārlza Bebidža balvu par aktīvu un produktīvu darbu datorzinātnē un tās popularizēšanā. Šogad balva pasniegta diviem studentiem. Čārlza Bebidža balvu Emilam Syundyukov pasniedza pirmais balvas laureāts – profesors (EDI vadošais pētnieks) Leo Seļāvo.

Foto: LU (Kaspars Filips Dobrovoļskis.)


19. februāris

Diskrētās signālapstrādes laboratorijas pētnieks Atis Hermanis piedalās Latvijas Programmētāju dienas konferencē, Latvijas Universitātes mazajā aulā, Raiņa bulv. 19, Rīgā. Konferences laikā viņš uzstāsies ar prezentāciju “Valkājamierīču izmantošana medicīnā”, kurā tiks prezentēti dažādi EDI sasniegumi saistībā ar valkājamu sistēmu izstrādi un aprobāciju medicīnas pielietojumiem. Tiešraidi no konferences iespējams skatīties šeit: http://www.lu.lv/tiesraide/1/nc/
Vairāk info šeit.


18.februāris

Ceturtdien, EDI auditorijā “A” plks. 10:00 notiks Valsts pētījumu programma “Kiberfizikālās sistēmas, ontoloģijas un biofotonika drošai&viedai pilsētai un sabiedrībai” (VPP SOPHIS) projekta Nr.4. „Tehnoloģijas drošai un uzticamai gudrajai pilsētai” (GUDPILS) seminārs.

Dienas kārtībā:
1. V.Aristovs.
“Elipsu vienādojumu sistēmas atrisinājums daudzu objektu trajektoriju noteikšanai ar radaru palīdzību”.

Aicināti visi interesenti.


15. – 18. februāris

Asistents Emil Syundyukov piedalās konferencē un demonstrācijas sesijā „International Conference on Embedded Wireless Systems and Networks (EWSN) 2016” no 15. februāra līdz 18. februārim Grācā (Austrijā). Dalība konferencē notiek VPP SOPHIS projekta „Kiberfizikālo sistēmu tehnoloģiju attīstība un to pielietojumi medicīnā un viedā transporta jomā” KiFiS ietvaros.


12.februāris

Pētnieks Juris Siņica- Siņavskis un vad. pētnieks Aivars Lorencs piedalās LU 74. konferences sekcijā “Aktualitātes statistikā (Latvijas un starptautiskajā statistikas praksē, izglītība un zinātnē)” ar referātu “Dispersijas lietojums spektrālo joslu izvēlē.”


1. – 4. februāris

Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas vadošais pētnieks Modris Greitāns un pētnieks Kaspars Ozols piedalās “Dependable embedded wireless infrastructure (DEWI)” projekta tikšanās pasākumā Gēteborgā, Zviedrijā. Pasākuma laikā tiek apspriesta projekta izpilde, risināti tehniski jautājumi, kā arī plānotas turpmākās aktivitātes. Vairāk par projektu http://www.dewiproject.eu/


28. janvāris

28. janvārī notiek Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas (LATA) konference “Atvērtas tehnoloģijas un viedi risinājumi” , kuras ietvaros EDI zinātniskais direktors sniedz lekciju Oriģināla signālu un attēlu apstrāde kā EDI veiksmes stāstu pamats”. Konferences galvenā tēma – viedi savienoti procesi, cilvēki, dati un lietas. Konferences laikā plānotas prezentācijas, kas atspoguļo atvērto standartu un tehnoloģiju nozīmi uzņēmēju, valsts un pašvaldību skatījumā uz internetā viedi savienotām pilsētām, transportu, enerģiju, izglītības un aizsardzības procesiem.”


26.-28. janvāris

26.-28. janvārī diskrētās signālapstrādes laboratorijas pētnieks Atis Hermanis piedalās pasākumos “ARTEMIS Brockerage Event for Call 2016” (26.-27.01) un “ECSEL Brokerage Event” (27.-28.01.), Strasbūrā, Francijā. Pasākuma laikā tiek meklēti un veidoti jauni, starptautiski sadarbības kontakti un partneri jaunu projektu pieteikumu veidošanai, kā arī satikti esošie partneri, lai pārspriestu topošo projekta pieteikumu nianses.


11. janvāris

LNT vakara ziņās sižets par EDI spin-off uzņēmuma SIA “Eventech” iesaistīšanos Eiropas Kosmosa aģentūras projektā un plānotās īpašas precizitātes ierīces impulsu mērījumiem izplatījumā izstrādi.


4. janvāris

Trešdien, 30.decembrī televīzijas kanāla TV5 vakara ziņu 6 minūtē sižets par EDI un SIA “Eventech” plānotā EKA projekta “On-board Implementation of the Multi-Purpose Event Timer” sasniedzamajiem mērķiem http://posmotri.skaties.lv/?utm_source=tv5.lv&utm_medium=tvplay&utm_campaign=Widgets&utm_content=skaties-default#/video/0690205