No 27. līdz 29. novembrim Rīgā notiek reģiona lielākā 5G konference “5G Techritory”. Trīs galvenie virzieni, kas tiek apspriesti konferences laikā, ir: Smart City, Industry 4.0 un Smart Mobility.

No EDI puses 28.novembrī, plkst. 16:45 zālē OMEGA 1 uzstāsies direktora vietnieks attīstības jautājumos un vadošais pētnieks Dr. Kaspars Ozols ar prezentāciju “How digitalisation and 5G can help SMEs to increase their competitiveness”.
( https://www.5gtechritory.com/speakers/kaspars-ozols )

“5G Techritory” ir otrais Baltijas jūras reģiona 5G ekosistēmas forums.
Straujais tehnoloģiju attīstības temps, ko mēs esam redzējuši kopš riteņu izgudrošanas laikiem, turpina paātrināt un izraisīt dziļas sociālās un kultūras izmaiņas apkārtējā pasaulē. Mēs virzāmies arvien tuvāk pasaulei, kas ir savienota ar 5G.
5G infrastruktūra kļūs par savienotās pasaules dzinēju, un tā būs atkarīga no politikas, normām un standartiem, kas vēl tiek izstrādāti. Neskatoties uz to, ka mūsu datu aizsardzība, veselības aprūpe un daudz kas cits ir līdzsvarā, mums ir jārada kopīgs pamats 5G tehnoloģijas jomā.
Tieši tāpēc 5G Techritory forumā kopā sanāk dažādu nozaru speciālisti, lai runātu par nozares mērķiem un attīstību, vērtībām un noteikumiem:
Novatori – lai radītu inovatīvus biznesa modeļus;
Likumdevēji – lai izveidotu jaunu vadības politiku;
Investori – lai finansētu 5G sabiedrības attīstību.

Vairāk par pasākumu šeit: https://www.5gtechritory.com/

EDI prezentācija skatāma šeit: http://straume.lmt.lv/lv/konferences/konferences/digitalization-and-5G/1048723