SENSOR+TEST izstādē EDI zinātnieki demonstrāja divus risinājumus:
IoT risinājums svaigi ielieta betona sacietēšanas procesu apsekošanai reālā laikā un ledus biezuma mērīšanas metode un iekārta.
EDI zinātniskā institūta pētnieki ir izstrādājuši IoT platformu “ConMonity”, kas saņem visu nepieciešamo informāciju par betona sacietēšanas procesu no svaigā betonā iestrādātiem sensoriem. Sensori ar kabeļiem ir savienoti ar bezvadu mikroprocesora vadītu datu reģistratoru, kas ari ir iebetonēts, bet reģistrators ir daļa no divu līmeņu datu pārraides tīkla.
Būvuzņēmums var vienlaicīgi uzraudzīt betona sacietēšanas procesus vairākos būvobjektos no sava galvenā biroja vai izmantojot Android ierīces un pieņemt lēmumus. Nav nepieciešamas braukt uz objektiem , lai apsekotu svaigi ielietā betona stāvokli.

Otrs risinājums, ko zinātnieki demonstrēja bija bezkontakta ledus biezuma mērīšanas ierīce ar displeju, bet ledus biezuma datus varēja nosūtīt uz attālinātu serveri. Pamatā ledus slīpuma mērīšanai ir divas metodes – bezkontakta un kontakta metode. Principā ledus biezuma mērīšanas iekārtu var lietot kā pārnēsājamu rokas ierīce vai arī kā stacionāru iekārtu kas nostiprināta uz lidojošas platformas (drons) vai uz kustīgas platformas ( glābšanas laiva ar sliecēm) un arī uz transportlīdzekļa. Transportlīdzeklis ar uzstādīto ledus mērīšanas ierīci var braukt pa ledu ar ātrumu līdz 50 km/h un tiek mērīts ledus biezums. Risinājumam tika izstrādāta ledus biezuma mērīšanas metode kur ierīce pārraida elektromagnētiskā lauka (UWB) signālus un saņem atbalss signālus.

Izstādes SENSOR + TEST apmeklētāji varēja apskatīt divas versijas: portatīvo, bet otru var uzstādīt uz laivas vai neliela transportlīdzekļa.