Mūsdienās robotiem un citām kustīgām industriālajām iekārtam rodas nepieciešamība mērīt neparastas vibrācijas, anomālijas to darbības laikā, lai laicīgi varētu rīkoties, ja nepieciešams veikt ierīces apkopi. Tas palīdz ietaupīt līdzekļus, kas varētu tikt zaudēti, kamēr ražošana ir apturēta.

Produkts sevī ietver inerciālo sensoru, kas ļauj mērīt iekārtas kustības paātrinajumu, leņķisko paātrinājumu vai arī novietojumu. Kombinējot šos parametrus un apvienojot ar algoritmiem, rodas iespēja noteikt pārvietojuma koordinātes, mācīties vibrāciju raksturu, lai parredzētu iespējamo defekta laiku un veidu. Atkarībā no klienta vēlamās konfigurācijas dati uz kontroles sistēmu var tikt noraidīti ar ļoti zemu aizkavi (<500μs), ar industriāli noturīgu radioviļņu modulāciju (DSSS), ar augstu datu caurlaidi (<2Mbps) vai arī, tieši pretēji, ar ļoti zemu caurlaidi, kas dod iespēju ierīcei strādāt nepārtrauki vienu gadu bez uzlādes.

Bezvadu sensori ir ļoti parocīgi, jo vadu savienojumi (barošanai, datu pārraidei) kustīgas industriālās iekārtās (CNC frēzes, robotiskās rokas) bieži vien nav iespējami.
Nepārtraukti raidot datus ar ātrumu 2Mbps, sensori bez uzlādes spēj darboties vienu dienu, taču, lai automatizētu darbību, tiek izmantota bezvadu baterijas uzlāde, tādējādi nodrošinot nepātrauktu darbību bez cilvēka iejaukšanās.

EDI bezvadu industriālie sensori sevī iekļauj arī ārēju barošanas avotu (līdz 0.5A) un konektorus, kas ļauj barot un pievienot ārējus sensorus (gāzes, temperatūras, spiediena utt.), lai iegūtie mērījumi būtu noderīgi dažādiem industriāliem pielietojumiem.

Ja iegūtie mērījumi nepieciešami, lai kontrolētu/koriģētu iekārtas darbību, komplektā tiek iekļauts arī uztvērējs (rūteris), kas spēj digitalā/analogā signāla veidā
kontrolēt motoru darbību, veikt apstrādi un algoritmu izpildi vai arī vienkārši ar USB savienojumu vizualizēt datus uz ekrāna.

Sensorus iespējams konfigurēt no attāluma, izmantojot Android, Linux vai Windows 10 ierīci.
Lietotājs var izvelēties un plānot diennakts laikus, kuros sensors lasīs datus ar pilnu/daļēju ātrumu vai arī lūgs iekārtai atgriezties sākuma stāvoklī, lai veiktu uzlādi.
Bez tā iespējams norādīt arī datu nolašu precizitāti un biežumu, kā arī pārraides biežumu, aizkavi un ātrumu.
Atkarībā no veiktās konfigurācijas tiek modelēts darbības dzīvescikls, tādā veidā ļaujot optimizēt enerģijas patēriņu un darbības laiku.
Attālināti iespējams monitorēt sensora stāvokli: baterijas līmeni, bezvadu uzlādes ātrumu/efektivitāti un radio pārraides kvalitāti.

Tehniskie parametri:

– Bluetooth 5.0 radio savienojums;
– 802.15.4 radio savienojums;
– USB 2.0 Type-C savienojums un uzlāde;
– iekļauta 550 vai 1000mAh baterija;
– individuāli izstrādāts bezvadu uzlādes risinājums;
– 2MBPS datu pārraides ātrums ar Bluetooth 5.0 tehnoloģiju;
– 250kbps datu pārraides ātrums ar 802.15.4 DSSS tehnoloģiju;
– iekšējie inerciālie sensori;
– ārējie pievienojami sensori;
– ārējais barošanas avots (līdz 0.5A);
– darbības laiks “Full speed mode” režīmā – viena diena;
– darbības laiks “Sleep mode” režīmā – 366 dienas;
– dažādu veidu stiprinājumi;
– viena fiziska spiedpoga;
– RGB LED diode.

Kontaktinformācija:

Kaspars Ozols