2014. gads

18.decembris

Žurnālā “Ir” varat lasīt interviju ar EDI vadošo pētnieku Leo Seļāvo. Vairāk par interviju šeit.

18.decembris

Laikrakstā “Dienas Bizness” publicēts raksts “Gaismas ātrruma pulkstenis” par iekārtas Event timer A033-ET radīšanu. Projektā piedalās EDI vadošie pētnieki Jevgenijs Buls, Vladimirs Bespaļko un Vadims Vedins, kā arī sadarbības partneru pārstāvji. Vairāk par rakstu lasiet šeit. Pilna versija pieejama 17. decembra laikrakstā “Dienas Bizness”.

Avots: http://www.ir.lv/2014/12/17/prata-okeans Foto — Edmunds Brencis, F64

11.decembris

Elektronikas dienā 2014 EDI viesojas Rīgas Tehniskajā koledžā.

Vairāk info http://rtk.lv/?zina=3143

5.decembris

Viesnīcā “Days Hotel Riga VEF”, Brīvības ielā 199c, konferenču telpā “Rīga” 2014.gada 5.decembrī no 13:15 līdz 17:15 notiks seminārs „Ādas attēlu iegūšanas un apstrādes tehnoloģijas, to izmantošana medicīniskajā diagnostikā”.
Seminārs notiek ESF līdzfinansētā projekta „Inovatīvas biomedicīnisko attēlu iegūšanas un apstrādes tehnoloģijas (InBiT)” vienošanās Nr.2013/0009/1DP/1.1.1.2.0/13/APIA/VIAA/014 ietvaros. Projekta zinātniskais vadītājs Dr.habil.math. Aivars Lorencs.
Projekts tiek realizēts Elektronikas un datorzinātņu institūtam (EDI) sadarbojoties ar Latvijas Universitātes Atomfizikas un spektroskopijas institūtu (LU ASI).
Tiek aicināti visi interesenti, it īpaši tie, kas darbojas vai vēlas sadarboties šajās jomās. Semināra programma

01.decembris

Eiropas Kosmiska Aģentūra (ESA – European Space Agency) atzīmēja mūsu Institūtā izstrādāto laika mērīšanas tehnoloģiju, kā vienu no viss labāk pielietojamām Satellitu novērošanas sistēmās, ka arī dažos citos pielietojumos. Higly accurate event timer

27.novembris

Paziņots ERAF līdzfinansētā projekta “Plaukstas datu nolasīšanas un apstrādes sistēma (PALMs)” semināra norises datums – 3.decembris.

Semināra programma

Pieteikšanās semināram

21.novembris

EDI vadošais pētnieks Leo Seļāvo piedalās Latvijas Radio raidījumā Zināmais nezināmajā, kur stāsta par lietu internetu (Internet of things, IoT), kas tas ir, kā tas ietekmē tagadni un kādas perspektīvas tas paver nākotnē. Lietu internets saistībā ar bezvadu sensoru tīkliem un kiber-fizikālajām sistēmām ir viena no pētniecības tēmām, ar ko nodarbojas EDI zinātnieki.

18.novembris

Sveicam mūsu Latviju Dzimšanas dienā!

12. novembris

EDI vadošais pētnieks, direktors Modris Greitāns piedalās Eiropas zemes novērošanas programmas COPERNICUS (http://www.copernicus.eu/) komitejas sēdē. Komitejas sēdes galvenais jautājums ir COPERNICUS 2015.gada darba programmas apspriešana un pieņemšana.

03.novembris

Tehnoloģiju blogā ArcticStartup publicēts raksts “Track Satellites for NASA? Leave it to Eventech” par Institūtā izstrādāto Laika mērīšanas konceptu un spin-off kompānijas SIA “Eventech” ražotajiem Notikumu taimeriem, kas atzīti par apbrīnojamu tehnoloģiju satelītu novietojuma noteikšanā, NASA darbības sfērā un kosmosa izpētē kopumā. Pilna raksta versija pieejama: http://www.arcticstartup.com/2014/07/14/track-satellites-for-nasa-leave-it-to-eventech

30.oktobris

Institūta pētnieks Rihards Fuksis piedalās 5. starptautiskā kiberdrošības konferencē DSS ITSEC 2014, Rīgā Park Hotel Maritim, kurā stāsta par institūtā veiktajiem pētījumiem biometrijas un personu identitātes drošības jomā. Uzstāšanās tēma: “Securing the cyber identity with multi-modal palm biometrics”. Vairāk par konferenci varat lasīt šeit: event.dss.lv

29.oktobris

Eiropas Savienības mājā Institūta darbinieki, pētnieks Atis Hermanis un vadošais pētnieks Leo Seļāvo piedalās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā un Latvijas Universitātes rīkotā ekspertu diskusija “Pētnieku un uzņēmēju sadarbība Latvijā: vai virzāmies uz konkurētspējas palielināšanu?”. Diskusijas mērķis bija iepazīties un apspriest Eiropas Komisijas sagatavoto jaunāko Latvijas pētniecības un inovācijas profilu, veicināt sadarbību un dialogu starp izglītību un pētniecību, uzņēmējdarbību un valsts sektoru.

Foto: LU preses centrs. Avots:www.lu.lv

27-29.oktobris

Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas vadošais pētnieks Modris Greitāns un pētnieks Kaspars Ozols piedalās “Dependable embedded wireless infrastructure” projekta tikšanās pasākumā Porto, Portugālē. Pasākuma laikā tiek apspriesta projekta izpilde, risināti tehniski jautājumi, kā arī plānotas turpmākās aktivitātes.

 

23. oktobris

SIRSNĪGI SVEICAM 80 gadu JUBILEJĀ institūta ilgadējo darbinieku Elektronikas un datorzinātņu institūta vadošo pētnieku, kādreizējo institūta direktoru Dr. habil. sc. Comp. Ivaru Biļinski!

„Ar darbu lai ir pilnas rokas,
Ar labiem vārdiem – pilna sirds.
Ik zars no Jūsu dzīves koka
Tik brīnum jaukās krāsās mirdz.”

(M. Jansone)

19. oktobris

SIRSNĪGI SVEICAM 80 gadu JUBILEJĀ institūta ilgadējo darbinieku Elektronikas un datorzinātņu institūta vadošo pētnieku Dr. habil. sc. Comp. Evaldu Hermani!

„No pavasara – vasarā,
no rudens zelta – ziemā-
rit laiks un tas tev pasaka,
ka esi savā vietā
un ka tos laimes pakavus
var rast pat ikdienībā.”
(M.Svīķe)

10. – 11. oktobris

Piekto gadu pēc kārtas Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā notiek Izgudrojumu un inovāciju izstāde MINOX 2014, kuru rīko biedrība “CONNECT Latvija” un Latvijas Izgudrotāju biedrība. Elektronikas un datorzinātņu institūts izstādē ir pārstāvēts ar autovadītājus brīdinošu ceļa stabiņu IMP1, kuru izstādes apmeklētājiem demonstrē institūta darbinieki Artis Mednis un Andrejs Skaģeris. Viedā ceļa infrastruktūras objekta izstrādē piedalījušies arī Nikolajs Agafonovs un Ģirts Strazdiņš.

7.oktobris

Latvijas Universitātes Fonds sadarbībā ar Exigen Services Latvia un Accenture Latvia rīkoja Latvijas augstskolu datorikas (informātikas) bakalaura un maģistra darbu konkursu, kurā Maģistra darbu konkurencē trešo vietu ieguvis RTU studenta un bijušā EDI darbinieka Harija Grīnberga maģistra darbs „3D punktu mākoņa apstrāde objektu izsekošanai telpā”, no kura būtiska daļa izstrādāta Institūtā. Apsveicam! http://www.df.lu.lv/zinas/t/29275/

6. – 8. oktobris

Tallinā un Laulasmaa (Igaunija) notiek konference “The 14th Biennial Conference on Electronics and Embedded Systems”, kuru nemainīgi jau kopš 1987. gada rīko Tallinn University of Technology. Elektronikas un datorzinātņu institūts konferencē ir pārstāvēts ar 6 rakstiem, kurus prezentē institūta darbinieki Kaspars Ozols, Artis Mednis, Armands Mezeriņš un Igors Homjakovs:

  1. Optimization of Filtering Scheme for Reduction of Loudspeaker Frequency Distortions – Rolands Shavelis, Kaspars Ozols, Modris Greitans
  2. Design of FIR Decimation Filters with Low Group Delay for Audio Applications – Rolands Shavelis, Kaspars Ozols
  3. Development of 802.11p Testbed – Experiences – Artis Mednis
  4. Experimental Studies of Analog Signal Digital Representing Based on a High Performance Event Timer – Armands Mezerins
  5. Signal Activity-Dependent Analog-to-Digital Conversion – Igors Homjakovs
  6. Precise event timing realisation and its application for signal analysing – V. Bes’palko, E. Boole, V. Vedin

26. septembris

“Healthcare: from Pixels to Picture” – Leo Seļāvo runa TEDxRiga 2014 konferencē tagad pieejama Youtube portālā: http://bit.ly/tedxriga14Leo
Veselības aprūpe, vērtējot tikai dažus punktus no mūsu dzīves un bioloģiskajām analīzēm, ekstrapolē lēmumus par ārstēšanu, pat vairākās iterācijās. Tā vietā mums vajadzetu skatīties uz pilnīgāku mūsu dzīves un fizioloģijas attēlu, lai noteiktu precīzu, individuālu diagnozi, ārstēšanas kursu, un profilaksi. Sensoru, komunikāciju un datoru tehnoloģijas mums to ļauj jau šodien. Bet vai mēs esam gatavi palīdzēt sev un nākamajai paaudzei, tiekot galā ar privatuma aspektiem?

26. septembris

2014.gada septembrī EDI vadošais pētnieks Leo Seļāvo izvēlēts Latvijas Universitātes publikāciju ciklam “Mēneša pētnieks”. Intervijā Leo ieskicē idejas par bezvadu sensoriem, kiberfizikālajām sistēmām un iespējām ar tehnoloģiju palīdzību uzlabot veselību. Intervija pieejama šeit: http://www.lu.lv/zinas/t/28619/

12. septembris

EDI vadošais pētnieks Leo Seļāvo piedalās ekspertu diskusijā par starptautiski konkurētspējīga zinātnes potenciāla veidošanu Latvijā. Diskusija ir viena no iniciatīvām par godu Latvijas Universitātes 95 jubilejai, un tajā piedalījās pārstāvji gan no zinātnes ar LU rektoru Mārci Auziņu priekšgalā, gan no valsts administratīvajiem orgāniem un biznesa sfēras.

Sīkāks apraksts un saite uz videl materiāliem atrodami šeit: http://www.lu.lv/zinas/t/28936/

11. septembris

Latvijas Radio 1, raidījumā “Zināmais nezināmajā” Institūta direktors un vadošais pētnieks Modris Greitāns kopā ar RTU asociēto profesoru Jurģi Poriņu piedalās sarunā par viedām mājām un pilsētām.

Viedā pilsēta un gudrā māja LR1

10. septembris

Žurnālā „Ir nauda” publicēts raksts „Kā skaita mirkļus” par Notikumu taimeri – EDI zinātnieku V.Bespaļko, J.Bula un V.Vedina izgudroto tehnoloģiju, kas tiek izmantota zemi pavadošo satelītu „izsekošanā” un drīzumā var atrast plašāku pielietojumu.

Pilna raksta versija

01. – 05. septembris

Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas vadošais pētnieks Modris Greitāns no 1. līdz 5. septembrim piedalās EURASIP (European Association for Signal Processing) rīkotajā konferencē “European Signal Processing Conference” (EUSIPCO-2014) Lisabonā, Portugālē. Konferencē tiek prezentēts raksts „Rotation-Invariant Object Detection Using Complex Matched Filters and Second Order Vector Fields”.

01. – 03. septembris

Stroboskopijas laboratorijas asistents Valdemārs Plociņš piedalās konferencē “11th International Conference on Informatics in Control, Automation and Robotics” (ICINCO-2014) Vīnē, Austrijā. Konferencē tiek prezentēts raksts „Optimization of Adaptive Up-and-Down Method for Equivalent Time Signal Processing”.

24. – 28. augusts

EDI pētnieks Oļegs Ņikišins piedalās konferencē “22nd International Conference on Pattern Recognition” – ICPR 2014, kas notiek Stokholmā, Zviedrijā. Konferencē tiek prezentēts pētījums ar nosaukumu “RGB-D-T Based Face Recognition”.
http://www.icpr2014.org/

22. jūlijs

EDI vadošais pētnieks Leo Seļāvo piedalījās Latvijas Radio 1 raidījumā “Zināmais Nezināmajā,” kur stāstīja un atbildēja uz klausītaju jautājumiem par bezvadu sensoru tīkliem un to pielietojumiem veselības aizsardzībā un citās jomās.

http://lr1.latvijasradio.lv/lv/raksts/zinamais-nezinamaja/bezvadu-sensori-risina-veseliibas-problemas.a40706/

29. jūnijs

Institūta komanda piedalījās Rīga ECO Trail 23 km taku skrējiena distancē. Sveicam kolēģi Krišjāni Nesenbergu ar izcīnīto 12. vietu savā grupā.

27.jūnijs

Nacionālā laikraksta „Diena” sadaļā „Komentāri un viedokļi” publicēta žurnālistes Annas Bērziņas ekspresintervija ar Elektronikas un datorzinātņu institūta vadošo pētnieku un Latvijas Universitātes profesoru Leo Seļāvo „Izstāstīt ārstam par to, ko paši nezinām”

http://news.lv/Diena/2014/06/27/izstastit-arstam-pat-ko-pasi-nezinam

15.jūnijs

Televīzijas kanālā TV3 raidījuma “Bez Tabu” ietvaros tika rādīts sižets (sākot ar 9 minūti) par elektromagnētiskajiem laukiem, kurā interviju sniedza Stroboskopijas laboratorijas vadošais pētnieks Kārlis Krūmiņš http://www.tvplay.lv/parraides/bez-tabu/404661?autostart=true

17.jūnijs

Laika mērīšanas laboratorijas pētnieks Juris Siņica- Siņavskis uzstājas Palangā, Electronics 2014 konferencē ar prezentāciju „Multispektrālu attēlu fragmentu vienkāršota klasifikācija”. Prezentācijā tiks stāstīts par latvāņu klasifikācijas metodi un rezultātiem.

16.jūnijs

Sveicam mūsu kolēģus

Teodoru Eglīti

Rūdolfu Cīruli

Andri Smalovski

Jāni Judvaiti

ar maģistra grāda iegūšanu!

14.jūnijs

Diskrētās signālapstrādes laboratorijas pētnieks Atis Hermanis uzstāsies Latvijas Ergoterapeitu asociācijas Vasaras konferencē 2014 ar prezentāciju “Bioloģiskās atgriezeniskās saites sistēma stājas korekcijai, izmantojot valkājamu sensoru tīklu”. Prezentācijā tiks stāstīts par EDI izstrādātu tehnoloģiju cilvēka stājas monitoringam un tās aprobāciju rehabilitācijas centrā “Mēs esam līdzās”.

Konferences programa

12.jūnijs

TEDxRiga konferencē kinoteātrī Splendid Palace uzstājas LU Datorikas fakultātes profesors un Elektronikas un datorzinātņu institūta Kiber-fizikālo sistēmu laboratorijas vadošais pētnieks Leo Seļāvo. “Šogad konferences tēma ir Kultūras kultivēšana un tās laikā centīsimies atbildēt uz jautājumiem kā iesēt, audzēt, sargāt un dalīties ar idejām. Tiek uzskatīts, ka labas ražas pamatā ir virkne priekšnosacījumi, mūsuprāt arī kvalitatīvas idejas pamatā ir jāievēro tie paši nosacījumi. Šogad atbildēsim uz jautājumiem, kā iesēt, kā audzēt, kā sargāt un kā dalīties. Šogad īpašu paldies sakām TEDxRiga partnerim Lattelecom un piedāvājam vēl draudzīgākas cenas uz pasākumu klātienē – studentiem 30 eiro, pārējiem 40 eiro,” par TEDxRiga 2013 ideju stāsta organizatoru pārstāvis Pāvils Jurjāns. TEDxRiga 2014 runātāji

Avots: http://www.df.lu.lv/zinas/t/27611/

05. – 06. jūnijs

Institūta pārstāvji direktors Modris Greitāns, pētnieks Vadims Vedins un asistents Armands Mezeriņš piedalās starptautiskā konferencē par sadarbību kosmosa tehnoloģiju jomā “International Conference on Collaboration in Space Technologies” jeb ICCST, kas norisinās Starptautiskajā izstāžu centrā „Ķīpsala”. Konferences mērķis ir atbalstīt Latvijas uzņēmumu centienus atrast sadarbības partnerus aiz Latvijas robežām un atrast jaunus produktu noieta tirgus. Paralēli konferencei norisināsies izstāde, kur uzņēmumi varēs prezentēt savus pakalpojumus un produktus citu valstu uzņēmumiem, kā arī iepazīties ar ārvalstu organizāciju piedāvāto produktu klāstu.No institūta tika piedāvāti jaunāki izstrādājumi, kas saistītas ar augstas precizitātes laika mērīšanu: Event Timer A033-ET un A033-ET/usb ar paralēlu un USB interfeisu

Vairāk informācijas par konferenci: www.iccst.eu

Konferences programma

03. jūnijs

Sveicam mūsu kolēģi

Dr.sc.comp. ROMĀNU TARĀNOVU

ar doktora grāda iegūšanu!

30. maijs

Sveicam Institūta darbiniekus Aldi Baumu un Ivaru Biļinski ar valsts emeritētā zinātnieka
statusa iegūšanu!

26. maijs

Sveicam Institūta ilggadējo darbinieku, Laika mērīšanas laboratorijas darbinieku – vadošo pētnieku Dr.habil.sc.comp. IVARU BIĻINSKI ar Eižena Āriņa balvas datorikā saņemšanu par “mūža ieguldījumu” IT nozares attīstībā.

Vairāk informācijas par Āriņa balvu – http://www.arinabalva.lv/

23. maijs

Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas pētnieks Atis Hermanis RTU sporta bāzē “Ronīši” piedalās doktorantūras skolas pasākumā “3rd International Doctoral School of Electrical Engineering and Power Electronics”, kur prezentē plakātu saistībā ar saviem pētījumiem doktorantūras ietvaros.
Pasākuma programma: http://ieei.rtu.lv/idsee/programme.html

23. maijs

Elektronikas un datorzinātņu institūtā viesosies skolēni no Talsu Kristīgās skolas, lai iepazītos ar pētnieku darbu elektronikas un datorzinātņu jomās. Viesi apmeklēs EDI muzeju, iepazīsies ar laboratorijām un aktuālajiem pētniecības virzieniem, kā arī piedalīsies praktiskā nodarbībā.

9. un 22.maijs

Institūtā viesojas Ukrainas starpaugstskolu centra „Orion” pārstāvji: direktors Sergejs Goreļņikovs un vecākais zinātniskais asistents Irina Lobiča. Centrs „Orion” strādā ar kosmisku objektu lāzera lokācijas vērojumiem, kā arī realizē zinātniskos pētījumus optisko signālu izplatīšanas un reģistrācijas jautājumos. Lokācijas stacijā „Alčevsk” izmanto intervālu mērītāju „ComTis”, kas tika izstrādāts institūtā. Turpmākie centra „Orion” plāni ir saistīti ar stabilu novērojumu organizāciju un mērījumu precizitātes paaugstināšanu. Šim nolūkam ir svarīgi konsultēties ar institūta speciālistiem un ieplānot turpmāko sadarbību.

18.maijs

Arī šogad institūta komanda veiksmīgi piedalījās Nordea Rīgas maratonā. Īpaši lepojamies ar kolēģiem, kas, pēc pagājušā gadā pirmoreiz veiktās 10 km distances, šogad veiksmīgi pieveica pusmaratona (21.097 km) distanci.

16. maijs

Notiek Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Doktorantūras skolas rīkotā konkursa «ResearchSlam 2014» fināls, kurā dalībnieki no Latvijas augstskolām sacenšas prasmē aizraujoši un saprotamā veidā prezentēt sava pētījuma tematu. Par konkursa uzvarētāju kļūst RTU doktorants un Elektronikas un datorzinātņu institūta darbinieks Kaspars Ozols ar prezentāciju «Cilvēka domu lasīšana»
«Konkurss «ResearchSlam» katru gadu kopā pulcē arvien vairāk jaunu un talantīgu cilvēku, kuri vienkārši un radoši spēj stāstīt par saviem pētījumiem, tādējādi paverot plašākas iespējas uz tālāku to komercializēšanu. Šogad konkursā pieteicās 72 dalībnieki – maģistranti un doktoranti no 11 Latvijas augstskolām. Vairāk informācijas par «ResearchSlam» un tā dalībniekiem konkursa mājaslapā: http://www.rtu.lv/content/view/11029/1659/lang,lv/

8. maijs

Diskrētās signālapstrādes laboratorijas pētnieks Atis Hermanis uzstājas starptautiskajā konferencē “No izslēgšanas uz iekļaušanos – jaunumi cerebrālās triekas epidemioloģijā, diagnostikā un ārstēšanā” ar prezentāciju “Bioloģiskās atgriezeniskās saites sistēma stājas korekcijai, izmantojot valkājamu sensoru tīklu”. Prezentācijā stāstīts par EDI un rehabilitācijas centra “Mēs esam līdzās” sadarbības rezultātiem.

30. aprīlis

Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas zinātniskais asistents Kaspars Ozols piedalās “Dependable embedded wireless infrastructure” projekta, “RAIL” domēna atklāšanas pasākumā Madridē, Spānijā. Pasākuma laikā tiek apspriesta un plānota ar dzelzceļu saistītā apakšprojekta realizācija.

29. aprīlis

Elīna Rostoka uzstājās RTU 55. studentu zinātniskās un tehniskās konferences Biomedicīnas inženierijas un fizikas sekcijā ar referātu “Signālu apstrādes metodes anormālu elektrokardiogrammas (EKG) signālu pētījumiem”, kas tika sagatavots Institūtā izstrādājamā bakalaura darba ietvaros. Darba vadītājs – pētnieks Uldis Grunde.

Par prezentēto zinātnisko darbu Elīna Rostoka tika izvirzīta apbalvošanai, kā labākā darba autore attiecīgajā sekcijā.

29. aprīlis

2014.gada 29. aprīlī plkst.15:00, Rīgā, Dzērbenes ielā 14, EDI „A” auditorijā notiks Valsts pētījumu programmas „INOVATĪVO DAUDZFUNKCIONĀLO MATERIĀLU, SIGNĀLAPSTRĀDES UN INFORMĀTIKAS TEHNOLOĢIJU IZSTRĀDE KONKURĒTSPĒJĪGIEM ZINĀTŅU IETILPĪGIEM PRODUKTIEM”, Projekta Nr. 2 „Inovatīvas signālapstrādes tehnoloģijas viedu un efektīvu elektronisko sistēmu radīšanai” (pagarinājums no 1.01.2014-30.04.2014.g.) norises gaitas un rezultātu apspriešanas SEMINĀRS. Gaidīsim visus interesentus, it īpaši maģistrantus un doktorantus, kas darbojas vai vēlas sadarboties šajās jomās. Semināra programma.

24. aprīlis

Institūtā plkst 15:00 notiek SIA „LEO Pētījumu centrs” dalībnieku kārtējās sapulce.

Dalībnieku sapulcē notiek 2013. gada pārskata apstiprināšana, pamatkapitāla pārrēķināšana uz eiro pārreģistrācijai Uzņēmumu reģistrā, pārskatīta projekta „Latvijas elektrisko un optisko iekārtu ražošanas nozares kompetences centrs” ieviešanas gaita, īsas nozares un individuālo pētījumu īstenotāju prezentācijas.

12. aprīlis

Sestdien, 12. aprīlī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notika konkursa «ResearchSlam» otrā atlases kārta III kategorijā (tehnisko, dabas un dzīvības zinātņu nozarēs), kurā tikās 10 doktoranti (no 25 iesniegtajiem pieteikumiem I atlases kārtā) un 10 maģistranti no astoņām Latvijas augstskolām.
Šajā pasākumā piedalījās arī divi Elektronikas un datorzinātņu institūta (EDI) darbinieki un RTU doktoranti – Roberts Kadiķis ar prezentāciju «Kā es mācīju datoru mašīnas skaitīt» un Kaspars Ozols ar prezentāciju «Cilvēka domu lasīšana».
Dalībnieki radošā un atraktīvā veidā, izmantojot dažādus papildu materiālus, prezentēja savu studiju programmu unikalitāti, kā arī veiktos pētījumus saistībā ar maģistra vai doktora darbiem, parādot, ka studēt var būt aizraujoši un interesanti.
No doktorantiem, Iespēju piedalīties finālā ieguva EDI darbinieks Kaspars Ozols ar prezentāciju «Cilvēka domu lasīšana». Fināls notiks 16. maijā.
Vairāk informācijas par «ResearchSlam» un tā dalībniekiem: www.researchslam.lv/

02. aprīlis

Aicina pieteikt “spožākos IT prātus” Eižena Āriņa balvai datorikā 2014

Noteiks izcilākos Latvijas IT profesionāļus datorzinātnes teorijā un praksē

Lai veicinātu Latvijas informāciju tehnoloģiju (IT) jomas attīstību un sabiedrību iepazīstinātu ar izcilākajiem sasniegumiem IT nozarē, uzņēmums Exigen Services Latvia, Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonds izsludina pieteikšanos vienam no augstākajiem nozares apbalvojumiem – profesora Eižena Āriņa balvai datorikā. Tā tiks pasniegta informācijas tehnoloģiju profesionāļiem par ieguldījumu IT jomas teorijas attīstībā vai par praktisku ieguldījumu IT risinājumu ieviešanā. Eižena Āriņa balvai kandidātus var pieteikt līdz 27. aprīlim, aizpildot pieteikumu mājas lapā www.arinabalva.lv.

27. marts

Elektronikas un datorzinātņu institūtā, karjeras dienu pasākuma ietvaros, viesojas ap 40 vidusskolas skolēnu, iepazīstoties ar pētnieku darbu elektronikas un datorzinātņu jomās. Viesiem tiek demonstrēti aktuālie pētniecības virzieni un laboratorijas, institūta sasniegumi, kā arī ieskats institūta vairāk kā 50 gadu ilgajā vēsturē.
Pasākuma noslēgumā skolēni praktiskās nodarbībās apgūst elektronikas pamatus.

 

27. marts

Elektronikas un datorzinātņu institūta zinātniskās padomes pārstāvis Krišjānis Nesenbergs piedalās biedrības “Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija” (LETERA) ikgadējā biedru sapulcē, kas šogad notiek Transporta un sakaru institūtā. Sapulcē tiek uzklausīti pārskati par biedrības darbību iepriekšējā gadā, kā arī norit biedrības valdes un prezidenta vēlēšanas. Tiek prezentētas institūta iespējas sadarbībai ar uzņēmējiem, kā arī apspriestas nākotnes sadarbības iespējas. Pasākuma noslēgumā sapulces dalībnieki iepazītas ar Transporta un sakaru institūta telekomunikācijas, elektronikas un robotikas laboratoriju iespējām, tai skaitā ar lidmašīnas Airbus A320 virtuālo apkopes trenažieri.

27-28. marts

Direktors un Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas vadošais pētnieks Modris Greitāns piedalās COST Action IC1106 “Integrating Biometrics and Forensics for the Digital Age” programmas vadības sēdē un konferencē „International Workshop on Biometrics and Forensics (IWBF 2014)” Valeta, Maltā.

27-28. marts


Diskrētās signālu apstrādes laboratorijas zinātniskais asistents Kaspars Ozols piedalās “Dependable embedded wireless infrastructure” projekta atklāšanas pasākumā Grācā,Austrijā. Pasākuma laikā tiek apspriesta un plānota projekta realizācija.

 

15. marts

Vissirsnīgākie sveicieni

mūsu jaukajai kolēģei

Aijai Katlapai

apaļajā jubilejā!

Institūta kolektīvs

27. februāris

Kiberfizikālo sistēmu laboratorijas pētnieks Artis Mednis piedalās TEDx Riga rīkotajā pasākumā “TEDx Riga Technology – From Intelligent Transportation to the Material Sciences to Robotics” Birojnīcā Berga Bazārā ar prezentāciju “Kas vajadzīgs, lai pārvietotos ar auto bez šofera?”. Stāstījums veltīts viedo transporta sistēmu pamatprincipiem, kā arī modernajām tehnoloģijām, kas tiek izmantotas to implementācijā.

Saites:

https://www.youtube.com/watch?v=H5T1tRRtbik

https://www.facebook.com/events/1409449345978713/

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.730956230270992.1073741834.122065571160064&type=1

24. februāris

Elektronikas un datorzinātņu institūta direktors Modris Greitāns piedalās diskusijā “Zinātne uzņēmējiem un uzņēmēji zinātnei”, kas norisinās “Albert Hotel” zālē “Space”. Diskusiju organizē Latvijas Darba devēju konfederācija sadarbībā ar Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociāciju (LETERA), Latvijas Ķīmijas un farmācijas uzņēmēju asociāciju (LAĶĪFA) un Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociāciju (MASOC). Diskusijas ietvaros tiek meklēti risinājumi zinātnieku un uzņēmēju veiksmīgākai sadarbībai, diskutēts par inovāciju veicināšanu uzņēmējdarbībā un augstākas pievienotās vērtības radīšanu, kā arī izcelti labo prakšu piemēri līdzšinējai veiksmīgai darbībai un zinātnisko institūciju un uzņēmēju sadarbībai.

Pasākuma programma

18. februāris

EDI vadošais pētnieks Leo Seļāvo piedalījās konferencē European Wireless Sensor Networks (EWSN) 2014, kas notika Oksfordā, Lielbritānijā. Leo vadīja “Reliability” sesiju par uzticamiem risinājumiem bezvadu sensoru tīklu sistēmās.

Saite uz konferenci

15. janvāris

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sniegtajā informācijā par zinātnisko institūciju darbības starptautisko novērtēšanu Elektronikas un datorzinātņu institūts (EDI) ir ierindojies starp tām 15 institūcijām, kas vērtētas kā augsta līmeņa, spēcīgas un starptautiski nozīmīgas institūcijas. Starptautisko izvērtējumu IZM ir veikusi sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomes sekretariātu. No150 pētniecības vienībām (zinātniskiem institūtiem, augstskolām, to struktūrvienībām, privātajām institūcijām un nodibinājumiem) tikai 15 institūciju sniegumu eksperti novērtējuši kā teicamu vai labu, un EDI starp tām ir vienīgā valsts zinātniskā institūcija inženierzinātņu jomā.

Plašāka informācija pieejama IZM mājas lapā

http://izm.izm.gov.lv/aktualitates/informacija-medijiem/10655.html