Tuvojoties jaunajam Eiropas Savienības finansēšanas posmiem, viena no prioritātēm 2021.-2027.g. posmā būs pašvaldību digitālā transformācija. Tāpat ar vien plašāk izskan vārds viedpilsēta, tomēr ar vien nav skaidrs līdz galam, kā šīs iespējas nonest no nacionāla līmeņa plānošanas dokumentiem uz pašvaldību ielām, plāniem un sadarbībām.
Šajā vebinārā smelsimies pieredzi no Liepājas pilsētas pašvaldības pārstāves Lindas Alksnes, plānojot un īstenojot viedpilsētu projektus. Liepājas pašvaldības administrācijā Linda strādā gandrīz 3 gadus kā IT pakalpojumu pārvaldības procesu vadītāja. Pamata darba pienākumi ikdienā ir saistīti ar lietotāju atbalstu, IT sistēmu uzturēšanu un attīstību, kā arī pašvaldības pakalpojumu aprakstu un statistikas publicēšanu. Kopš pagājuša gada Linda arvien vairāk iesaistās pašvaldības attīstības un IT projektu veidošanā.

No VARAM pārstāves Alises Vecozolas uzzināsim, kādas iespējas nākamajos gados pašvaldībām digitalizācijā redz ministrija. Alise Vecozola ir VARAM Valsts ilgtspējīgas attīstības plānošanas departamenta Reģionālo atbalsta instrumentu nodaļas vecākā konsultante un  viena no “vēstnesēm” par to, kā VARAM plāno un redz plānošanas periodā 2021.-2027.gadam atbalstu viedpilsētu attīstībai pašvaldībām Latvijā.
No Elektronikas un datorzinātņu institūta (EDI) direktora vietnieka attīstības jautājumos Dr. Kaspara Ozola uzzināsim par pētniecības lomu viedpilsētu attīstībā un kādas ir šī brīža aktuālākās tehnoloģijas pie kurām strādā EDI zinātnieki. Dr. Kaspars Ozols ir ne tikai direktora vietnieks attīstības jautājumos, bet arī vadošais pētnieks, kurš jau gandrīz 10 gadus strādā pie dažādām tehnoloģijām viedās mobilitātes, ražošanas un veselības jomās.  

Pasākuma programma:
10:00-10:05 ievads
10:05-10:35 prezentācijas (L.Alksne, A.Vecozola, K.Ozols)
10:35-11:00 diskusija/ atbilžu jautājumu sesija