Edi piedalījās biedrības VEFRESH rīkotajā pasākumā „Mobilitāte pilsētvidē: aktualitātes un finansējuma iespējas” Paneļdiskusija un seminārs, kas notika 24.aprīlī, no plkst.14:00 – 17:30 Riga Startup House telpās Lastādijas ielā 12-k-3, Rīgā.

Pasākuma ietvaros notika paneļdiskusija „Pilsētvides mobilitātes Latvijā un pasaulē: nozares aktualitātes”, prezentācija par EIT UM Innovation Call un  EIT finansējuma iespējām, semināra daļa un neformālā tīklošanās.

Paneļdiskusijā „Pilsētvides mobilitātes Latvijā un pasaulē: nozares aktualitātes” no plkst.14:30 – 15:30 piedalījās Elektronikas un datorzinātņu institūta (turpmāk – EDI) vadošais pētnieks, direktora vietnieks attīstības jautājumos Dr.Kaspars Ozols, diskusijas moderators bija Viesturs Celmiņš VEFRESH, diskusijā piedalījās arī Annija Tropa RVPPAD, Valts Marga Bolt, Raitis Stūrmanis Latvijas pasts un Alīna Safranova RTU VASSI.

Paneļdiskusijā EDI vadošais pētnieks, direktora vietnieks attīstības jautājumos Dr.Kaspars Ozols apsprieda jautājumus par mobilitātes jomas no Edi skatu punkta – pašbraucošo auto izaicinājumiem un potenciālu ienākšanai Latvijas pašvaldībās un pilsētās, lai uzlabotu pilsētvides mobilitāti īstermiņā/ilgtermiņā.

Pēc diskusijas dalībnieki tika informēti par aktuālākā EIT UM Innovation Call prasībām, termiņiem u.c. praktisku informāciju, kas ļautu interesentiem potenciāli pieteikties projekta uzsaukumam, lai risinātu izaicinājumus par tādiem jautājumiem kā pilsētvides loģistika, publiskais transporta, kā arī transporta elektrifikācija un alternatīvās degvielas.

Izrietošā semināra ietvaros pasākuma apmeklētāji, strādājot grupās, identificēja izaicinājumus pilsētvides loģistikas un publiskā transporta jomā Latvijā un kopīgi domāja par veidiem, kā šie izaicinājumi varētu tikt risināti, tostarp, ar EIT UM Innovation Call projektu uzsaukuma ietvaros.