30.-31. janvārī robotikas un mašīnuztveres laboratorijas vadošais pētnieks Dr. Rihards Novickis un zinātniskais asistents Edgars Lielāmurs piedalās APPLAUSE projekta noslēguma izvērtēšanas pasākumā Parīzē, Francijā. Pasākuma ietvaros dalībnieki Eiropas ekspertiem demonstrē projekta sasniegumuts un izstrādātās tehnoloģijas. EDI kopā ar Norvēģijas kompāniju IDEAS demonstrēja infrasarkanās kameras prototipēšanas sistēmu, kura sevī ietver konsorcija dalībnieku izstrādātu bolometru masīvu un EDI izstrādātos infrasarkano attēlu apstrādes algoritmus. EDI piedalījās viena no projekta virsmērķu demonstrācijām – izstrādāt augstas veiktspējas, zemu izmaksu, bez-dzeses termālo infrasarkano sensoru.

APPLAUSE projekta mērķis ir veicināt un stiprināt Eiropas konkurētspējas, radot jaunus rīkus, metodes un procesus elektrisko un optisko komponenšu lielapjoma ražošanai.

Vairāk par APPLAUSE projektu: – https://applause-ecsel.eu/https://www.edi.lv/projects/uzlabota-fotonikas-optisko-un-elektroniko-komponensu-iepakosana-montaza-zemu-izmaksu-razosanai-eiropa-applause/