EDI prezentē

Latvijas Digitālais akselerators (LDA) sadarbībā ar Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteri un partneriem 28. augustā organizēja bezmaksas semināru “Solis pretim digitālajai transformācijai”, kuram pievienojās liels skaits Latvijā reģistrēto kompāniju, kā arī valsts institūciju pārstāvji. Kopumā vebinārā tika apskatītas digitālo prasmju apmācību iespējas Latvijā.

Seminārā EDI pārstāvis Egils Bēriņš izklāstīja par apmācību iespējām institūta četrās laboratorijās, kurās vadošie zinātnieki izstrādā inovatīvus risinājumus, kā arī sadarbojas ar ārzemju kompānijām un universitātēm kopīgos projektos.

Apmācības, kas vairāk domātas cilvēkiem ar priekšzināšanām, aptver gan dažādu jaunu inovatīvu tehnoloģiju praktiskās izstrādāšanas metodes, gan izmantojamo laboratorijas iekārtu apskatu un dažādu programmēšanas valodu, instrumentu apskatu, kiberdrošības riskus sensoru tīkla veidošanas gadījumā, mākslīgā intelekta izmantošanu utt.

Viena apmācību komplekta daļa ir veltīta kompāniju vadošajiem darbiniekiem un atklāj jaunas iespējas inovāciju izstrādāšanā sadarbībā ar zinātnisko institūtu.

Apmeklējot apmācības, kompāniju vadībai kļūs saprotamāks, kāpēc kompānijai vajadzētu ieviest, izstrādāt jaunus inovatīvus produktus, kā to pareizi izdarīt un ar ko īsti sākt.

Šādās apmācībās EDI speciālisti dalās pieredzē un apmāca arī to, kā aizsargāt savu jaunradīto intelektuālo īpašumu, kā pieteikt patentus, ar kādiem zemūdens akmeņiem būs jāsaskaras tehnoloģiju komercializēšanas procesā, kā labāk izstrādāt go-to market stratēģijas, lai varētu veidot klientu bāzi saviem jaunajiem produktiem un palielināt apgrozījumu. Turklāt Elektronikas un datorzinātņu institūtā ir plašas jaunu risinājumu prototipēšanas iespējas, un mēs esam atvērti sadarbībai.   

Tektronix

Šajā vebinārā uzstājās arī vairāki LDA partneru pārstāvji no Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas un Liepājas Universitātes.

Papildu informācija: https://www.digitallatvia.lv/jaunumi/params/post/4338930/biedriba-latvijas-digitalais-akselerators-registrejusi-240-pieteikumus-digi