Jau rakstījām, ka no 2023. gada 27. jūnija līdz 29. jūnijam notiek nozīmīgs zinātnes notikums – V Pasaules latviešu zinātnieku kongress “Zinātne Latvijai”.

Elektronikas un datorzinātņu institūtu kongresā pārstāvēs divi vadošie pētnieki: 28. jūnijā diskusijā “Industrija 5.0 un Sabiedrība 5.0” piedalīsies EDI direktora vietnieks attīstības jautājumos, vadošais pētnieks, Dr. sc. ing. Kaspars Ozols, bet 29. jūnija paneļdiskusijā “Digitalizācija un cilvēks” ar savu skatījumu dalīsies EDI direktors un vadošais pētnieks, Dr. sc. comp. Modris Greitāns.


Diskusija “Industrija 5.0 un Sabiedrība 5.0”

Starpdisciplinārs skatījums uz digitalizācijas procesiem, tostarp mākslīgo intelektu.

Plenārsesijā uzmanība tiks pievērsta jautājumiem: Ko mēs varam sagaidīt no Industrija 5.0 Eiropā un Latvijā? Kādas pārmaiņas tas varētu radīt mūsu sabiedrībā?

Ievadvārdi: Raimonds Lapiņš (Ekonomikas ministrija), runātājs: Šons O Reigens (Seán O Reagain), paneļdiskusijas dalībnieki: Kaspars Ozols, Liene Briede, Oskars Ozoliņš, Andris Anspoks, Andris Ambainis.

Paneļdiskusija “Digitalizācija un cilvēks”

Šajā sesijā dalībnieki divās atsevišķās paneļdiskusijās pievērsīsies digitalizācijas nākotnes redzējumam Latvijā un tam, kādas tehnoloģijas un cik lielā mērā mēs izmantosim nākotnē. 

Papildus tiks pārrunāts, kādus izaicinājumus digitalizācija varētu radīt un kā veicināt tehnoloģiju attīstību sabiedriskā labuma vairošanai.

Diskusiju ietvaros paneļdiskusijas dalībnieki arī izvērtēs digitālo tehnoloģiju potenciālu latviešu kultūras popularizēšanā, idenitificējot gan vajadzības, gan iespējas šajā jomā.

Paneļdiskusijas dalībnieki: Jurģis Poriņš, Modris Greitāns, Signe Mežinska, Ivars Austers, Pēteris Zilgalvis, Uldis Bojārs, Sanita Reinsone, Anda Laķe, Andrejs Vasiļjevs, moderators: Artis Ozoliņš.

Latvijas zinātnes ekosistēmas dalībnieki – Latvijas un diasporas zinātnieki, jaunie zinātnieki, studenti, uzņēmēji, starptautiskie un vietējie sadarbības partneri, valdības, valsts pārvaldes un ārvalstu pārstāvniecību pārstāvji – pulcēsies, lai godinātu Latvijas zinātnes sasniegumus un diskutētu par zinātnisko rezultātu radīto ietekmi gan sabiedrībā, gan politikas veidošanā. Dalībnieki kongresā arī pievērsīsies zinātnes pretspēka apzināšanā globālo izaicinājumu risināšanā gan šobrīd, gan nākotnē.

Vairāk par Pasaules latviešu zinātnieku kongresu lasiet: https://www.zinatneskongress.lv/programma.