2023.gada 29. novembrī Elektronikas un datorzinātņu institūta (EDI) direktora vietnieks attīstības jautājumos un vadošais pētnieks Dr. Kaspars Ozols piedalīsies INSIDE Industriālās Asocicācijas Ģenerālās asamblejas sanāksmē Briselē, Beļģijā. Sanāksmes laikā notiks diskusijas par budžetu, mārketinga un komunikācijas pasākumiem, kā arī tiks pieņemti dažādi lēmumi saistībā par INSIDE nākotnes aktivitātēm. Svarīgi pieminēt, ka Dr. Kaspars Ozols is arī INSIDE Industriālās Asocicācijas Zinātniskās padomes loceklis.

Bet, no 30. novembra līdz 1. decembrim direktors un vadošais pētnieks Dr. Modris Greitāns, direktora vietnieks attīstības jautājumos un vadošais pētnieks Dr. Kaspars Ozols un vadošais pētnieks Dr. Rihards Novickis piedalīsies Chips kopuzņēmuma atklāšanas pasākumā “Chips for Europe“, kas arī notiks Briselē, Beļģijā. Pasākuma laikā paredzētas dažādas informātīvas sesijas, interaktīvas paneļdiskusijas un tīklošanās iespējas. Detalizētāka pasākuma “Chips for Europe” programma ir pieejama tīmekļa vietnē.

Gadiem ilgi daudzas nozares problēmas mūsu ikdienas dzīvē ir palikušas nepamanītas. Tomēr globālais mikroshēmu trūkums un kavešanās piegādes ķēdēs ir vēlreiz pierādījuši pusvadītāju nozares nozīmi Eiropā. “Līdz ar Eiropas mikroshēmu akta stāšanos spēkā Eiropa sper izšķirošu soli uz priekšu, lai pati noteiktu savu likteni,” paziņoja komisārs Thierry Breton. Lai atzīmētu šo bezprecedenta ES tiesību aktu, elektronisko komponentu un sistēmu nozares līderi pulcējas kopā pasākumā “Chips for Europe”. Piedaloties komisāram, Eiropas Parlamenta deputātiem, uzņēmumu vadītājiem, tehnoloģiju direktoriem un pētniecības iestādēm pasākuma laikā izskanēs svarīga informācija saistībā ar Likumu par mikroshēmām un kopuzņēmuma “Chips” mērķiem. Turklāt pasākumā tiks atzīmēta jaunā kopuzņēmuma “Chips Joint Undertaking” izveide, kura mērķis ir stiprināt Eiropas pozīcijas pasaules pusvadītāju nozarē. Šis pasākums sniedz unikālu iespēju gūt ieskatu Eiropas stratēģijā Eiropas pusvadītāju ekosistēmas stiprināšanai un visaptveroši izprast Chips JU misiju un programmu.