Elektronikas un datorzinātņu institūts (EDI) strikti iestājas par suverēnās un neatkarīgās valsts Ukrainas tiesībām lemt savu nākotni pašiem un kategoriski vēršas pret Krievijas Federācijas (KF) bezprecedenta militāro agresiju Ukrainā. Ukraina nav veikusi nekādas militāras darbības pret KF teritoriju, tās militāro vai civilo infrastruktūru un arī ne pret tās iedzīvotājiem, līdz ar to KF militārai agresijai nav ne mazāko ieganstu un attaisnojumu.

Krievijas Federācijas īstenotā politika pret Ukrainu pēdējo gadu garumā, separātistu militāra un ekonomiska atbalstīšana, Krimas aneksija un Minskas vienošanās pārkāpšana, kā arī Ukrainai atšķelto apgabalu atzīšana par “neatkarīgām valstīm” ir īstenota klaji pārkāpjot starptautiskās tiesības un līgumus.

Šobrīd KF draud visai pasaulei ar kodolkaru, ja kāds mēģinātu traucēt tai īstenot uzsākto agresiju pret Ukrainu. Tā ir iesaistījusi šajā karā arī Baltkrieviju, kas nozīmē plašu karadarbības eskalāciju un tiešu militāru apdraudējumu arī pārējām kaimiņvalstīm un var novest pie Trešā pasaules kara.

EDI izsaka pilnīgu atbalstu Ukrainai kā valstij un tās brīvību mīlošajai tautai tās cīņā pret agresoru. Mēs aicinām visu pasaules valstu saprātīgos vadītājus veikt visus iespējamos pasākumus, lai efektīvi pārtrauktu Krievijas agresiju novērstu asinsizliešanu un atjaunotu Ukrainas suverēnās tiesības uz teritoriju, kāda bija pirms Krimas aneksijas un Krievijas atbalstīto separātistu uzsāktās karadarbības Donbasā.

Mēs esam vienoti ar Ukrainas tautu!