20. oktobrī Rātsnamā pulcēsjās pašvaldības darba grupa Rīgas kā viedpilsētas attīstībai.

“Lai attīstītu produktīvu sadarbību ne tikai ar privāto sektoru, bet arī ar akadēmisko, esam uzrunājuši vienus no spējīgākajiem un pieredzējušākajiem Latvijas uzņēmumu un institūtu pārstāvjiem, kas strādā pie viedpilsētu risinājumu attīstības. Tāpēc ceram, ka būs produktīva un uz mērķi orientēta diskusija,” pauda Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta direktore, Viedpilsētas darba grupas vadītāja Ilze Purmale.

Pasākuma pirmajā daļā Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone informēja par iespējamo virzību, attīstot viedpilsētas risinājumus.

Savukārt diskusijas otrajā daļā Latvijas Mobilais Telefons Biznesa vadības dienesta projektu vadītājs Jēkabs Groskaufmanis runāja par mobilajām tehnoloģijām kā viedas pilsētas stūrakmeņiem.

Bet uzņēmuma “dots.” Informācijas tehnoloģiju risinājumu un attīstības vadītājs Aigars Jaundalders prezentēja viedplatformas pilsētām

Noslēgumā Elektronikas un datorzinātņu institūta direktora vietnieks attīstības jautājumos Dr. Kaspars Ozols uzstājās ar prezentāciju “Pētniecības nozīme un tendences viedpilsētas jomā – EDI pieredze”. Ierakstu no tiešraides skatīt ŠEIT.