No 2024. gada 2. līdz 4. februārim  noetiek 35. Igaunijas un 9. Apvienotās Igaunijas un Latvijas teorijas dienas, kas norisinās Klaara-Manni atpūtas centrā Randivälja ciematā netālu no Tori, Pērnavas apriņķī. Īpašie viesi ir Pols B. Levijs no Birmingemas Universitātes un Marino Miculan no Udines universitātes. Kopš 2010. gada šajos pasākumos piedalās arī dalībnieki no Latvijas, īpaši no Rīgas, veidojot daļu no salidojumiem Apvienotās Igaunijas un Latvijas teorijas dienas.

Teorijas dienas ir paredzētas kā iespēja Igaunijas un Latvijas teorētiskās ievirzes datorzinātniekiem satikties, uzzināt vienam par otra darbu, projektiem un socializēties. Teorijas dienu galvenā mērķauditorija ir absolventi gan klausītāju, gan vadītāju lomās, bet pasākums ir atvērts maģistrantiem, pēcdoktorantiem, mācībspēkiem un ikvienam interesentam.

 No EDI piedalījās vadošais pētnieks Kārlis Freivalds, pētniece Laura Leja, zinātniskais asistents Laksis Dans, programmēšanas inženieris Audris Arzovs un programmēšanas tehniķis Ralfs Āboliņš.  EDI  kolēģi piedalījās ar šādiem referātiem: Dr. sc. comp. Kārlis Freivalds: Generative AI for music, Audris Arzovs: “Privacy and security in federated learning for power electronics and IoT-edge-cloud continuum” un Laura Leja:  “A network model for thermal conversion of heterogeneous biomass granules”.

Sīkāku informāciju par pasākumu struktūru un iepriekšējo programmu var apskatīt Teorijas dienu tīmekļa vietnē: https://cs.ioc.ee/lsg/tdays/tday-randivalja/