Edge AI

Robotikas un mašīnuztveres laboratorijas pētnieks Jānis Ārents un Kiberfizikālo sistēmu laboratorijas pētnieks Jānis Judvaitis piedalās “Periferiālā mākslīgā intelekta tehnoloģijas optimizētai iegultās apstrādes veiktspējai (EdgeAI), projekta partneru tikšanās pasākumā Atēnās, Grieķijā.

Pasākumā, kas notika no 16. līdz 19. oktobrim, tika apspriests pirmā gada progress un projekta turpmākās aktivitātes, kurā EDI ir 4. vērtību ķēdes (VC4) ”Mobilitāte”, un divu šīs vērtību ķēdes demonstratoru VCD4.1 – “Kognitīvo mobilo multiaģentu platforma” un VCD4.2 “Ceļa apstākļu uztveres vienības” vadošais partneris.

Pasākuma pirmajā dienā J. Ārents iepazīstināja projekta dalībniekus ar VC4 mērķiem, progresu un plānotajām aktivitātēm, kam sekoja J. Ārenta un J. Judvaiša vadīto demonstratoru VCD4.1 un VCD4.2 prezentācijas, detalizēti izklāstot definētās sistēmas prasības, lietojumgadījumus un plānotos programmatūras/aparatūras modeļus. Pasākuma laikā notika diskusijas ar partneriem par efektīvu sadarbību un turpmākajiem soļiem projekta izpildē.

EdgeAI

Pētnieki piedalījās arī saistītajā konferencē EEAI, kuras ietvaros J. Judvaitis un J. Ārents konferences apmeklētājiem prezentēja EdgeAI grāmatā publicētos rakstus par attiecīgajām tēmām saistībā ar 4. vērtību ķēdes demonstratoriem.