GA Nr: 101097300

EdgeAI ir iniciatīva Eiropas digitālajai pārejai uz viediem periferiālās skaitļošanas risinājumiem. EdgeAI nodrošinās, ka Eiropai ir visi nepieciešamie rīki, prasmes un tehnoloģijas, lai stiprinātu Eiropas periferiālā mākslīgā intelekta (edge AI) izstrādes spējas. Tiks uzlabotas un veidotas uz mākslīgo intelektu balstītās elektroniskas komponentes un sistēmas, periferiālās skaitļošanas platformas, mākslīga intelekta ietvari, starpprogrammatūras, un metodoloģijas.

EdgeAI vīzija ir veicināt noturīgas, resursefektīvas un ilgtspējīgas sabiedrības izveidi, pienesot izcilību un inovācijas, periferiālā mākslīgā intelekta (edge AI) tehnoloģiju un aplikāciju izstrādes procesā.

EdgeAI misija ir paātrināt periferiālā mākslīgā intelekta (edge AI) inovācijas, izstrādi un to ieviešanu dažādos, stratēģiski svarīgos industrijas sektoros – mobilitāte, enerģija, digitālā industrija, pārtikas ražošana, vides aizsardzība un digitālā sabiedrība. Projekta mērķis ir izveidot jaunu ietvaru iegultajam periferiālajam intelektam un stiprināt zema enerģijas patēriņa, reāllaika, energoefektīva mākslīgā intelekta aparatūrās un programmatūras izstrādi, adresējot daudzlīmeņu periferiālās skaitļošanas paradigmu.

Šī projekta ietvaros, EDI vadīs mobilitātes vērtību ķēdi (VC4 mobility) un divus šīs vērtību ķēdes demonstratorus VCD4.1 – “Kognitīvo mobilo multi-aģentu platforma” un VCD4.2 – “Ceļa apstākļu uztveres vienības”. VCD4.1 ietvaros ar partneriem no Beļģijas tiks izstrādāta uz dziļo mašīnmācīšanos balstīta sistēma, kas mobilajiem aģentiem dos uztveres un rīcības spējas. Sistēma tiks papildināta ar modulārām, zema līmeņa reaģēšanas spējām, un uz mākslīgo intelektu balstītam maršruta plānošanas spējām multi-aģentu darbības nodrošināšanai. VCD4.2 ietvaros ar partneriem no Vācijas un Grieķijas tiks izstrādāti stacionārie aģenti, savienoti LoRa tīklā un aprīkoti ar energoefektīvām periferiālās skaitļošanas iekārtam, uz mākslīgo intelektu balstītai, sensoru informācijas apstrādei.

Iesaistītie zinātnieki

  Mg. sc. comp. Pēteris Račinskis
  Mg. sc. comp. Pēteris Račinskis

  Pētnieks

  67558271
  [protected]
  Mg. sc. comp. Jānis Judvaitis
  Ph.D Jānis Judvaitis

  Pētnieks

  [protected]
  Mg. sc. Comp. Gatis Gaigals
  Mg. sc. Comp. Gatis Gaigals

  Pētnieks

  +371 67558115
  [protected]
  Ph.D. Jānis Ārents

  Pētnieks

  +371 67558271
  [protected]

Saistītās ziņas