Atzīmējot pasaules kvantu dienu, Latvijas Kvantu iniciatīva 24. aprīlī aicināja interesentus piedalīties lekcijās, diskusijās un ekskursijās, kuras norisinājās Latvijas Universitātes (LU) Zinātņu mājā. Pasākums bija paredzēts kā pieredzējušiem kvantu entuziastiem, tā arī tiem, kuri vēl tikai vēlas saprast, kas ir kvantu tehnoloģijas.

Pasākumā piedalījās arī pārstāvji no Elektronikas un datorzinātņu institūta: doktorants Andrejs Cvetkovs un vadošais pētnieks Rihards Novickis, kurš arī ņēma dalību paneļdiskusijā: “Kāpēc Latvijai nepieciešamas kvantu tehnoloģijas?” Vairāk informācijas par Latvijas kvantu iniciatīvu, pasākuma lekciju un paneļdiskusiju ieraksti pieejami tiessaistē:
https://www.quantumlatvia.lu.lv
https://www.lu.lv/par-mums/lu-mediji/zinas/zina/t/83965/
https://www.facebook.com/QuantumLatvia/

EDI vairākos pētniecības projektos (A-IQ Ready un ARCHIMEDES) kopā ar ārzemju partneriem izstrādā elektroniku, kura dotu iespēju samazināt kvantu sensorus izmēru, enerģijas patēriņu un izmaksas, kā arī uzlabotu to veiktspēju. Šīs pētniecības rezultātā arī plānots slāpekļa vakances dimantus pielietot pazemes lokalizācijas, motoru kontroles un bateriju uzraudzības pielietojumos.

Vairāk par projektiem:
  A-IQ Ready projektā EDI vada piekto piegādes ķēdi un ir atbildīgs par sensora kontroles, datu ieguves un noderīgu mērījumu izguves sistēmas izstrādi.

Vairāk par projektu:
https://www.aiqready.eu
https://www.archimedesproject.eu/
https://www.edi.lv/projects/maksligais-intelekts-izmantojot-uz-kvantu-efektiem-balstitu-merijumu-informaciju-reallaika-izkliedetam-periferialam-sistemam-a-iq-ready/
https://www.edi.lv/projects/uzticams-ekspluatacijas-laiks-aprites-ekonomikai-archimedes/