Projekta mērķis – izstrādāt prototipu rīku komplektu, kas nodrošina uzlabotu elektromagnētisko aizsardzību un kiberdrošību.

Starpnozaru partneru konsorcijs:

  • Rīgas Tehniskās universitātes Polimērmateriālu institūts (RTU IPM)
    • progresīvu polimēru kompozītmateriālu izstrāde un izpēte, kā arī pielāgotu oglekļa nanodaļiņu sagatavošana.
  • Elektronikas un datorzinātņu institūts (EDI)
    • materiāla EMI ekranēšanas validācija (Radaru komanda)
    • demonstratoru integrācija un datu drošība/iznīcināšana (kiberfizisko sistēmu komanda)
  • Latvijas Universitātes Matemātikas un datorzinātņu institūts (LU IMCS)
    • mašīnmācīšanās analīzes sistēmas radio vides monitoringam, datu un modeļu sagatavošanai radio izstarotāju noteikšanai un klasifikācijai.

Mērķi:

  1. Demonstrēt galvenās pamattehnoloģijas (KET), kas rada novatoriskus elektromagnētiskās aizsardzības (EMI vairogus) materiālus, kas satur nanooglekli (oglekļa nanocaurules, grafēnu), attiecīgajās vidēs (TRL4);
  1. Izstrādāt rīku kopas prototipu, kas nodrošina uzlabotu elektromagnētisko aizsardzību un kiberdrošību izmantojot inovatīvas pārnēsājamas un lauka apstākļos izmantojamas elektromagnētiskās aizsardzības tehnoloiģijas kopā ar mākslīgā intelektā balstītām pārraudzības sistēmām elektromagnētiskajās un kiber jomās.

Konkrēti mērķi:

[O1] Īpašu novatorisku ražošanas tehnoloģiju izveide oglekļa materiālu komponentu ražošanai un montāžai sarežģītā EMI aizsargplāksnē (sendvičā) (WP2)

[O2] EMI vairogu EMI vairogu efektivitātes, viegluma, elastības un mehāniskās stabilitātes mērīšana, modelēšana un optimizēšana strukturālai un funkcionālai iekštelpu un āra elektroniskās karadarbības un militārās infrastruktūras kiberdrošības lietojumprogrammām (WP3)

[O3] Mākslīgā intelekta/mašīnmācības risinājumu attīstība radio vides monitoringam ar mērķi noteikt un klasificēt stacionāros un mobilos radio izstarotājus sensora tuvumā, apvienojumā ar sensitīvu ierīču un to datu aktīvu aizsardzību, izstrādājot praktiskus risinājumus ātra datu disku un zibatmiņas iznīcināšana (WP4)

[O4] Saziņa, izplatīšana un apmācība par jaunajām KET ražošanas metodoloģijām, augstas veiktspējas EMI vairoga produktu prototipiem un uz AI balstītu uzraudzību un ātru datu iznīcināšanu (WP5)

Plānotie rezultāti.

Projekta rezultātā tiks izveidots kiberdrošības prototipa risinājums novatoriskam datu aizsardzības rīku kopumam šajā jomā (integrēts un apstiprināts ar EDI), kas sastāv no 2 integrētiem demonstratoriem militārajam un publiskajam sektoram:

  1. viegls EMI ekranēšanas tehnoloģiju demonstrators (RTU vadībā), izmantojot optimālas struktūras un EMI aizsardzības mērījumu metodiku (Izstrādāts EDI );
  2. datu aizsardzības tehnoloģiju demonstrators (vada EDI), kas parāda lietošanas vienkāršību šajā jomā.

Iesaistītie zinātnieki

    Mg. sc. ing. Eduards Lobanovs
    Mg. sc. ing. Eduards Lobanovs

    Zinātniskais asistents

    371 67558197
    [protected]