No 17. līdz 21. oktobrim 6 EDI darbinieki – Rihards Novickis, Eduards Lobanovs, Voldis Zujs, Krišjānis Nesenbergs, Kristina Oļševska un Arnis Ermušs – ņēma dalību 2021. gada lielākajā tehnoloģiju tīklošanas konferencē “GITEX” (Dubajā, AAE), atrodoties gan Latvijas stendā, gan veidojot savu stendu “GITEX Future Stars” hallē.

 

Kopumā ir iegūti vairāk nekā 100 vērtīgi kontakti gan no valsts iestādēm, gan privātiem investoriem un uzņēmumiem, gan arī potenciāliem sadarbības partneriem. Šobrīd notiek šo kontaktu apzināšana un sarunas par potenciālajiem sadarbības modeļiem. Mums bija arī tas gods dalīties pieredzē viedo sporta tehnoloģijās un iegūt vērtīgus padomus no Reebok dibinātaja Joe Foster.

 

GITEX izstādē mēs reprezentējām četrus EDI komercializācijas projektus:

 

  • IIBS – viedo betona cietēšanas uzraudzības sistēmu, kuras mērķis ir nodrošināt bezvadu komunikāciju starp sensoriem, ar kuriem var veikt betona konstrukciju uzraudzību un monitorēt betona cietēšanas procesu, kā arī gala lietotāja iekārtu, ieskaitot ērtu grafiskās saskares dizainu un iespēju lietot risinājumu attālināti, izmantojot mākoņpakalpojuma serveri.
  • SCAPE-IF – viedo sporta tērpu un aplikāciju personalizētiem treniņiem (oficiālā projekta mājaslapa – www.scape-if.com). Šāds risinājums nākotnē palīdzēs treneriem efektīvāk ierakstīt treniņplānus, vadīt nodarbības attālināti, kā arī atsekot savu klientu progresu. Toties klientiem vai sporta praktizētājiem padziļinātāk izprast savus treniņus un to progresu, balstoties uz reāllaika datiem par sava ķermeņa novietojumu, kā arī, integrējot ar citām viedierīcēm, iegūt pilnīgu treniņa informāciju – cik kcal patērētas, kāda ir bijusi sirdsdarbība utt. izpildot konkrēto vingrinrājumu. Priecājamies, ka esam arī tikuši pamanīti un iekļauti pēc GITEX konferences apskata video: https://www.linkedin.com/posts/dubai-world-trade-centre_the-supernova-challenge-2021-activity-6856882401872773120-6vn4 (00:26-00:27 un 1:32-1:33)

 

  • PAKS – viedo dzelzceļa pārbrauktuves automatizētu uzraudzības sistēmu, kas nodrošinās drošu dzelzceļa pārbrauktuvju šķērsošanu, tā būtiski samazinot negadījumu iespējamību tieši uz pārbrauktuves.

 

SILHOUSE – Silīcija Intelektuālā Īpašuma Izstrādes Nams.  Projekta mērķis ir nodrošināt pielietojumspecifisku paātrinātāju risinājumus, lai apmierinātu pašreizējo pieprasījumu pēc

 

augstas veiktspējas, zema latentuma un energoefektīvas skaitļošanas, vienlaikus samazinot izstrādes laiku un izmaksas.
Vairāk informācijas par mūsu dalību un projektiem var iegūt, apmeklējot oficiālo EDI konferences mājaslapu www.gitex.edi.lv.

 

Tāpat 21. oktobrī EDI darbinieki viesojās EXPO2020 Latvijas paviljonā tīklošanas pasākuma ietvaros.

 

Kopumā esam ieguvuši vērtīgu pieredzi, novērojot jaunākās tendences pasaules tehnoloģijās un citu uzņēmumu risinājumos, kā arī pateicoties aktīvai komunikācijai ar izstādes apmeklētājiem, esam izpratuši tirgus vajadzības, lai veiksmīgāk īstenotu komercializācijas projektus.