Projektā tiek veidota automatizēta, ātra un rentabla patoloģijas sistēma veterinārajai citoloģijai. Citoloģija ir diagnostiskais tests, ko ikdienā veic veterinārārsti. Mikroskopiski izmeklējot atsevišķas šūnas vai šūnu kopas uz iekrāsotiem vai neiekrāsotiem priekšmetstikliņiem, var atklāt dažādas slimības, piemēram, audzējus un parazītus. Parauga interpretācijai uz vietas ir nepieciešamas īpašas zināšanas, pieredze un daudz laika.

Tādēļ projektā tiek veidota augstas izšķirtspējas platleņķa optiskā attēlveidošana citoloģijai veterinārajās klīnikās. Projekta mērķis ir validēt hologrāfiskās mikroskopijas (HM) izmantošanu suņiem, kaķiem un govīm bieži sastopamu slimību – iekaisumu, audzēju un parazītu – automātiskai citoloģiskai izmeklēšanai. HM sistēmas ir pārnēsājamas un piedāvā skaitļošanas ziņā efektīvu attēlu rekonstrukciju, kā arī mākslīgajā intelektā balstītas metodes, kas ļauj veikt tiešu apmācību no neapstrādātiem hologrāfiskiem attēliem.

EDI projektā pēta un izstrādā mākslīgā intelekta algoritmus, kas iegūtajos attēlos noteiks būtiskas citoloģiskās pazīmes un ļaus noteikt primāro diagnozi.

Iesaistītie zinātnieki

  Mg. sc. cogn. Maksims Ivanovs
  Mg. sc. cogn. Maksims Ivanovs

  Pētnieks

  +371 67558230
  [protected]
  Dr. sc. ing. Roberts Kadiķis
  Dr. sc. ing. Roberts Kadiķis

  Vadošais pētnieks

  +371 67558134
  [protected]