Par kļūdām informētas, drošas un kļūdu apstākļos darboties spējīgas elektroniskās komponentes, sistēmas un arhitektūras augsti un pilnīgi automatizētai braukšanai ar mērķi nākotnes mobilitāti veidot drošāku, efektīvāku, pieejamāku un lietotājiem draudzīgāku.

Periods: 2017.g. maijs – 2020.g. aprīlis

Kopējais budžets: ~65.11M Eiro

Projekta koordinators: Reiner John, Infineon Technologies AG

Partneru skaits: 58

Iesaistītās valstis (13): Vācija, Austrija, Spānijas, Itālija, Norvēģija, Latvija, Beļģija, Čehija, Nīderlande, Taivāna, Zviedrija, Somija, Lietuva

AutoDrive projekta mērķis ir radīt integrētas elektronikās komponentes, elektriskās/elektroniskās arhitektūras, kā arī iegultās lietojumprogrammatūras priekš automatizētas braukšanas, padarot nākotnes auto transportu drošāku, efektīvāku, pieejamāku un lietotājiem pieņemamāku. Mērķis ir radīt tādas sistēmas, kas pašas spēj identificēt kritiskas kļūdas un atbilstoši pielāgoties, lai saglabātu pamata funkcionalitāti (darboties spēju) un drošību uz ceļa. Lai radītu šādas sistēmas, izaicinājums ir radīt tādas augstas uzticamības un pieejamības komponentes, jaunas arhitektūras un metodoloģijas, kas būtu labākais kompromiss starp sarežģītību, izmaksām, robustumu un elastīgumu.

DI šī projekta ietvaros izstrādās V2X (no auto uz auto, no auto uz infrastruktūru, jeb no auto uz X) komunikāciju platformas un atbilstošos algoritmus, kā arī inteliģento transporta sistēmu testa gultni (TestBed). Izstrādātās sistēmas ir plānots demonstrēt reālos braukšanas apstākļos uz automašīnas.

Vairāk informācijas: www.autodrive-project.eu/

Iesaistītie zinātnieki

  Mg. sc. ing Juris Ormanis
  Mg. sc. ing Juris Ormanis

  Pētnieks

  +371 67558154
  [protected]
  Mg. sc. ing. Aleksandrs Ļevinskis
  Mg. sc. ing. Aleksandrs Ļevinskis

  Pētnieks

  +371 67558136
  [protected]
  Dr. sc. comp. Modris Greitāns
  Dr. sc. comp. Modris Greitāns

  EDI direktors, vadošais pētnieks

  +371 67554500
  [protected]
  Mg. sc. Comp. Gatis Gaigals
  Mg. sc. Comp. Gatis Gaigals

  Pētnieks

  +371 67558115
  [protected]
  Dr. sc. ing. Kaspars Ozols

  Direktora vietnieks attīstības jautājumos, vadošais pētnieks

  +371 67558161
  [protected]

Saistītās ziņas