Mākslīgais intelekts industrijas digitalizēšanai

(Artificial Intelligence for Digitizing Industry)

(AI4DI Granta līguma Nr. 826060)

Periods: 01.05.2019-31.05.2022
Kopējais budžets: ~30M Eiro
Projekta Koordinators: Reiner John, Infineon Technologies AG
Partneru skaits: 40
Iesaistītās valstis (12): Vācija, Austrija, Čehija, Itālija, Norvēģija, Latvija, Taivāna, Beļģija, Lietuva, Francija, Grieķija, Somija

AI4DI projekta ambīcija ir stiprināt un paplašināt mākslīgā intelekta izmantošanu Eiropas industrijas digitalizācijas procesā. Esošie mašīnmācīšanās un mākslīgā intelekta risinājumi pašlaik ir pieejami mākonī un netiek pietiekami atbalstīti, lai potenciālie industrijas lietotāji tos varētu integrēt savās aplikācijās. Projekta mērķis ir pārnest mašīnmācīšanos un mākslīgo intelektu no attālinātā mākoņa uz lokālu skaitļošanu ražošanas, mobilitātes un robotikas jomās. Mērķu sasniegšanai, industrijas digitalizēšanas ietvaros, izmantojot mašīnmācīšanos un mākslīgo intelektu, tiks savienotas rūpnīcas, procesi un ierīces cilvēku un mašīnu sadarbībai.

EDI šī projekta ietvaros definēs prasības un specifikācijas mākslīgā intelekta algoritmiem un metodēm, kā arī programmatūras, sistēmas arhitektūras un aparatūras komponentes autonomai robota rokas vadības sistēmai. Tiks izstrādātas attēlu iegūšanas, marķēšanas un pirmapstrādes metodes mākslīgā intelekta modeļu apmācīšanai un lietošanai, CNN (Convolutional Neural Network) balstīti modeļi un attiecīgā apmācīšanas programmatūra haotiski izvietotu objektu detektēšanai, atpazīšanai un klasifikācijai, implementēti stereo redzes un mašīnmācīšanās algoritmi FPGA (Field-Programmable Gate Array) balstītā SoC (System on Chip) sistēmā, kā arī tiks implementēta robotu vadības sistēma izmantojot ROS (Robot Operating System). Izstrādātā sistēma tiks integrēta, testēta un demonstrēta.

Iesaistītie zinātnieki

  Aly Oraby
  Aly Oraby

  Zinātniskais asistents

  [protected]
  B. Sc. ing. Oskars Vismanis
  B. Sc. ing. Oskars Vismanis

  Zinātniskais asistents

  +371 67558271
  [protected]
  Mg. sc. comp. Pēteris Račinskis
  Mg. sc. comp. Pēteris Račinskis

  Pētnieks

  67558271
  [protected]
  Mg. sc. ing. Artūrs Šimkūns
  Mg. sc. ing. Artūrs Šimkūns

  Zinātniskais asistents

  +371 26077368
  [protected]
  Mg. sc. comp. Andis Bizuns
  Mg. sc. comp. Andis Bizuns

  Zinātniskais asistents

  +371 67558289
  [protected]

Saistītās ziņas